comScore

Atiker Konyaspor Atiker Konyaspor

Ahmet Şan'dan 'provokasyon' açıklaması - Konyaspor Haberleri

23 Şubat 2017, Perşembe 18:43
Ahmet Şan'dan 'provokasyon' açıklaması - Konyaspor Haberleri

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, kulübe verilen 1 maç saha kapatma cezasıyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Süper Lig'de 2 hafta önce oynanılan Atiker Konyaspor - Antalyaspor maçı sonrasında PFDK, ev sahibi takımın sahasının bir maç kapatılmasına karar vermişti. Tahkim Kurulu da bu cezayı onadı ve Bursaspor ile Konyaspor'un sahaları birer maç kapatılacak.

Atiker Konyaspor'un fair-play için yaptığı tüm çalışmaların cezalandırıldığını belirten Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ise konuyla ilgili olarak loca sahiplerini suçladı.


Ahmet Şan, saha kapatma cezasıyla ilgili ne dedi?


Kulübün internet sitesinden bir açıklama yayınlayan Şan, "Bu kararla beraber tarafımızdan tahsis edilen localarda provokasyon yapanlar amaçlarına ulaşmıştır. Biz büyük Konyaspor taraftarını her zaman ve her şart altında takımını desteklemeye davet ediyoruz. Bu tür sıkıntıların üstesinden gelebilecek büyük bir camiayız. Gün kenetlenme ve birlik olma günüdür." mesajı gönderdi.


Aykut Kocaman'dan Konyaspor Yönetimine cevap


Öte yandan Aykut Kocaman geçtiğimiz günlerde kendisi için yazılan metinle ilgili bir cevap vermişti. Kocaman, tedbir açıklamasının kendisinin bilgisi dışında yapıldığını ve açıklamanın usulsüz bulduğunu söyledi.
''AÇIKLAMAYI GÖRÜNCE BENDE ŞAŞIRDIM''

Aykut Kocaman, yapılan yanlışı düzeltmek için burada olduğunu söylerken yönetimin yaptığı açıklamadan haberinin olmadığını ifade etti. Kocaman, “Yönetimin yaptığı açıklamadan haberim yok. Görünce şaşırdım bende. Benim içinde sürpriz oldu. Sabahın erken saatlerinde oldu. Biraz daha beklenebilirdi. Bu açıklamadan haberim yoktu. Bunun kamuoyu tarafından bilinmesini isterim '' dedi

''AÇIKLAMADAKİ CÜMLELER RAHATSIZ EDİCİ''

''Dünkü antrenmanda olmamamla bunların payı yok. Açıklamadaki birkaç cümle rahatsız edici. Saygı gösterilmesi lazım diye düşünüyorum. Usul ile ilgili bir şeyler söylemek lazım. Geçen sezon da Galatasaray maçında olmuştu. Bizim görevimiz sorunları çözmek. Bunun için gayret göstermeliyiz. Yapılan eylemlerin sonucu vardır. Var olan sorunları çözmemiz gerekiyor. Olmamalıydı. Sıkıntılar varsa söylenir. İkinci defa yapıldı. İşlerin renginin değişme ihtimalinin olmadığı görülüyor. Doğru değil. Çok uzatmamak lazım. Resmi siteden olunca daha resmi oluyor herhalde. İşimizi devam ettirmeye çalışacağız. Bu işin içinde iniş ve çıkışlar var" dedi. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)