comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Çalık'ın Galatasaray'a transferinde son dakika gelişmesi

01 Ocak 2017, Pazar 21:10
Ahmet Çalık'ın Galatasaray'a transferinde son dakika gelişmesi

Galatasaray'ın Ahmet Çalık transferinde Gençlerbirliği ile prensipte anlaştığı iddia edilmesine rağmen her iki kulüp cephesi bu anlaşmayı doğrulamadı. FutbolArena farkıyla transferin perde arkası... 

FutbolArena Özel - Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'ın transfer etmek istediği Ahmet Çalık konusunda Gençlerbirliği ile prensip anlaşmasına vardığı iddialarının üzerine FutbolArena, her iki kulüp cephesinde de pazarlıklar hakkındaki son gelişmelere ulaştı. 
 

Galatasaray Ahmet Çalık'ı transfer etti mi?


Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek, Ankara çıkarmasını 1 gün önceye alarak bu sabah başkente giderek, Ankara'daki evinde İlhan Cavcav ile görüşme yaptı. 

İLHAN CAVCAV İNATÇI DAVRANDI
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Dursun Özbek ile Ahmet Çalık transferi için yaptığı görüşme sonucunda 4 milyon euro'dan aşağı inmedi. Dursun Özbek bu fiyata sıcak bakmadı. Başkan Özbek'in, İlhan Cavcav'a sunduğu teklifin ise Berk İsmail Ünsal'ı takasta kiralık olarak + para yönünde olduğu öğrenildi. 

PAZARLIKLAR YARIN DA DEVAM EDECEK

Galatasaray bu transferi futbolcu + daha uygun bir bonservis bedeliyle bitirmek isterken, İlhan Cavcav'ın ise 4 milyon euro'dan vazgeçmemesi sonucu pazarlıklar yarın da devam edecek. Ahmet Çalık ile anlaşan Galatasaray yönetimi Gençlebirliği'ni ikna etmeye çalışıyor. Ancak şu an itibariyle Galatasaray cephesi henüz bir anlaşma olduğunu doğrulamadı ve yarın da devam edecek olan pazarlıkların ardından hafta arasında bu transferin netlik kazanması bekleniyor. 

GENÇLEBİRLİĞİ CEPHESİ DE DOĞRULAMADI

Öte yandan Gençlerbirliği cephesinden de ulaşılan bilgilere göre Ahmet Çalık'ın Galatasaray'a transferiyle ilgili henüz bir anlaşma olmadığı yönünde. Pazarlıkların yarın da devam edecek olmasından ötürü henüz bir prensip anlaşması yok. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"