comScore

Ahmet Çakar'dan Türkiye - Kosova maçı sonrası ilginç tespit

13 Kasım 2016, Pazar 10:27
Ahmet Çakar'dan Türkiye - Kosova maçı sonrası ilginç tespit

Ahmet Çakar, Türkiye - Kosova maçının Sabah Gazetesi'ndeki köşesinde yorumladı. 

FutbolArena - Türkiye - Kosova maçının ardından spor yazarlarından Ahmet Çakar, Sabah gazetesindeki köşesinde Kosova maçında futboldan ziyade alınmış sadece bir 3 puan olduğunu söyledi. 

Ahmet Çakar'ın Sabah gazetesindeki yazısı:
"GEREKSİZ..."

Bu tür karşılaşmlaları aslında fazla tartışmamak gerek. "İyi mi oynadık, kötü mü oynadık?", "Şu ne yaptı, bu ne yaptı?" demek gereksiz... Dün gece Antalya'da oynanan maç için söyleyeceğim sadece tek iyi birşey var; o da aldığımız ilk galibiyetle gelen üç puan. İlk yarı baskı ve oyun kontrolü bizdeydi. Ama sadece bu. Özellikle orta sahamız ne ofansif anlamda ne de takım savunmasına yardım anlamında hiç bir şey yapamadılar. Özellikle bu yarıda tüm kontrol bizde olsa da Selçuk İnan ve Oğuzhan Özyakup sahada yok gibiydiler. 

"ARDA'NIN KENDİNİ KANITLAMASINA GEREK YOK."

Arda Turan aylar sonra milli takıma yeniden döndü. Belki kendini kanıtlamak istiyor. Aslında Arda'nın kendini kanıtlayacak bir durumu yok ama gereksiz top tutmalar, manasız çalımlar sistemi çok zorladı. Milli Takımımız'da dün gecenin en başarılı ismi öncelikle Volkan Şen'di. Driplingleri, adam eksiltmeleri ile Kosova'yı sürekli rahatsız etti. İlk yarıda gol olmadı. Üstelik bu yarının son dakikasında da az daha golü yiyorduk. Kosova iyi bir takım değil ama çabuk çıkıyorlar. İşte o 45. dakikada da çabuk çıkarak pozisyonu buldular ama top direkten döndü. İkinci yarı oyuna Mainz'in Türk yıldızı Yunus Mallı girdi ve ciddi bir hareket getirdi. Önce Burak Yılmaz sonra da Volkan Şen'le bulduğumuz gollerle maçı alıverdik. Bu dakikadan sonra takımımız maç bitse de gitsek havasına girdi. Rakip de üzerimize gelmeye başladı. Tuhaf olan şu; dün geceki en kötü şey takım savunmamızdı. Kalitesi, oyun gücü belli olan bir takıma karşı gereksiz şekilde birkaç pozisyon verdik. Üstelik çoğunda da az adamla yakalandık. 

"BAŞKA TAKIM OLSA ACIMAZDI."

Bir başka takım olsa acımazdı. Sonuçta; 2018 Dünya Kupası elemelerinde gruptaki ilk galibiyetimizi aldık. Zaten almamız gerekiyordu. Ama dün geceye baktığımızda Hırvatistan neredeyse grup birinciliğini almış gibi görünüyor. Bundan sonra görünen o ki 2018 Dünya Kupası elemelerindeki bütün mücadelemiz grup ikinciliği için olacak. Maçın Macar hakemi Tamas Bognar belli ki futboldan gelme... Faul ve faul olmayan pozisyonları çok iyi süzdü. İki tarafa da eşit davrandı. Sadece karşılaşmanın ilk dakikasında Kosovalı bir oyuncuya mutlak vermesi gereken sarı kartı göstermedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)