comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Çakar'dan Eto'o - Beşiktaş transferine iflas tepkisi

11 Ocak 2017, Çarşamba 18:21
Ahmet Çakar'dan Eto'o - Beşiktaş transferine iflas tepkisi

Ahmet Çakar, Samuel Eto'o'nun transferinde Antalyaspor ile Beşiktaş arasında yaşanan gerginlik hakkında konuştu. 

FutbolArena - Beyaz TV yorumcusu ve spor yazarı Ahmet Çakar gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray'da Riekerink, Trabzonspor'da Ersun Yanal ve yapılan transferler hakkında konuşan Çakar, Antalyaspor ile Beşiktaş arasındaki Eto'o gerginliğine dair de önemli açıklamalarda bulundu. 
"ŞAMPİYON OLAMAZSA RİEKERİNK KOVULACAK."

Levent Nazifoğlu samimi ve çok düzgün bir insan. Bununla ilgili en ufak bir kuşkum yok. Ama bazen samimiyet uğruna dengeleri bozabiliyor. Levent Nazifoğlu'nun açıklamalarından anlıyoruz ki eğer Galatasaray şampiyon olamazsa, Riekerink kovulacak. Kredisi bu kadar az. Yönetimde bile desteği hemen hiç olmayan bir hoca sezonun ikinci yarısında takımı nasıl motive edecek?

"TRABZONSPOR ÇOK YANLIŞLAR YAPIYOR."

Trabzonspor futbol adına büyük yanlışlar yapıyor. Sezon başında büyük paralara çok fazla oyuncu aldılar. Görünen o ki teknik direktör Ersun Yanal bunda başrolü oynamış. Şimdi sezonun ikinci yarısı için yine dünya paralara oyuncular alındı. Peki bunların kararını kim verdi? Yanal mı? Eğer Yanal bu kararı vermişse, "Ne yaptın kardeşim!" birisi demeli.

"ETO'O OLAYI İFLASIN BELGESİDİR."

Eto'o'nun hikayesi Türk futbolu adına utanç verici. Kelimenin tam anlamıyla utanç verici ve iflasın belgesi gibidir. Bu transferde çok ciddi yanlışlıklar silsilesi izledik. 36 yaşına girmiş bir adamın transferi için Antalyaspor'un kapısında yatmak Beşiktaş gibi bir kulübe yakışmaz. Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün yaptığı ise tam bir nezaketsizlik. Madem Eto'o'yu vermeyeceksiniz, bunu o an için misafiriniz olan Fikret Orman ve Şenol Güneş'in de bulunduğu bir açılışta niye açıklıyorsunuz? Sonuç olarak nereden bakarsanız bakın Türk futbolunda böyle bir tablo olduğu için şahsen ben üzülüyorum.

"TÜRK HAKEMLERİNİN BİRÇOĞU YÜREKSİZ."

Zira sokaktaki yüzbinlerce insan bile pozisyonun penaltı olduğunu gördüğü halde hakemin görememesinin ya da görüp de çalamamasının sebebi eğitim ya da konsantrasyon olamaz. Rosetti ucuza kaçmış. Aklı sıra 2 sene deyip Türk futbol kamuoyunu meşgul edip milyonlarca lira maaşını da garanti altına almak istiyor. Türk hakemliğinin en önemli sorunu yürektir. Yürek, hakemlik için olmazsa olmaz bir şarttır. Ancak Türk hakemlerinin birçoğu ya yüreksiz ya eyyamcı ya da yarınını düşünen hesapçı hakemler konumundadırlar. Bana göre; hakem seminerleri 3-5 gün ya da bir hafta sürmemeli. Türkiye'de hakemlik semineri sadece 1 dakika sürer. Yusuf Namoğlu sahneye çıkacak, kapılar kapanacak ve şu cümleyi kuracak: "Sahada maç yönetirken önce Allah'tan, sonra vicdanınızdan korkacaksınız. Herhangi birinden korktuğunu hissettiğim hakem, gitsin anasının bahçesinde maç yönetsin."

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)