comScore

FutbolArena TV

Ahmet Ağaoğlu: "İmkansızı başarmak Trabzon'un genlerinde var"

04 Ekim 2019, Cuma 12:54

UEFA Avrupa Ligi C Grubu ikinci maçında sahasında konuk ettiği Basel ile 2-2 berabere kalan Trabzonspor'da, kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, gruptan çıkabileceklerini söyledi. Ağaoğlu, şunları kaydetti:

“Basel karşılaşmasında rotasyon ve değişikliklere rağmen birbiriyle anlaşan, toplu halde mücadele eden, iyi futbol oynayan bir takım vardı sahada. Başta hocamızı ve sahada mücadele eden tüm futbolcularımı kutluyorum. Neticede de Avrupa Ligi'nde oynuyorsunuz. Karşınızdaki takım da sıradan bir takım değil. 60-70 dakika oyununun kontrolü bizdeydi. İnşallah üzerine koya koya gideceğiz. Allah tabii başka sakatlık, şanssızlık vermesin. Avrupa Ligi'nde kimin ne yapacağı belli olmaz. Krasnodar arka arkaya kaybediyor ama çok iyi bir kadrosu var. O sonuçlar işin doğrusu benim için de sürpriz. Şu an görüntü olarak baktığınızda Basel, Getafe ve bizim aramızda geçiyor. Sakat olan oyuncularımızın da kadroya katılmasıyla bu gruptan çıkacağız gibi görüntü var. Yeter ki bu futbolu oynayalım, yeter ki seyircimiz desteğini üzerimizden çekmesin ve yeter ki camia sabır ve desteğini sürdürebilsin. Futbolu sadece yönetim, futbolcu ve teknik direktörlerle oynamazsınız. Camia olarak oynar, inanırsınız. Sıkıntı yaşandığı dönemlerde camia olarak destek verdiğinizde takımın o süreçten daha çabuk çıkmasını sağlarsınız.”

“TRABZONSPOR'UN GÖZÜ HER ZAMAN ZİRVEDEDİR”

Çok iyi niyetle canını dişine takarak mücadele eden bir oyuncu kadrosuna sahip olduklarını ve Trabzon insanı için imkansız diye bir şey olmadığını kaydeden Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Çok iyi bir hocamız var. Şartlar ne olursa olsun etkilenmeden yoluna devam eden, birkaç hafta öncesine kadar ‘ayağı takıldı, düştü' denilen takımın 3 gün arayla oynadığı maçları görüyorsunuz. Trabzonspor büyük takım, büyük bir camia. Bu büyüklüğümüzün içerisinde hareket ettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz problem ve olumsuzluk yok. Bir taraftan lig ve bir taraftan Avrupa, inşallah her ikisini de bu camiaya yakışır şekilde birisini Mayıs ayında, ötekinin de finalini yine Mayıs ayında oynamayı Allah bize nasip etsin. O lige girmişsiniz. Üstelik çok ciddi dört ön eleme maçından çıkıp gelmişsiniz. Geldikten sonra bunu değerlendirmek lazım. Yukarıdan aşağı baktığımda güç ve performans olarak Avrupa Ligi'nde mücadele eden 10-15 takım arasında Trabzonspor yer alır. Yaşadığımız olumsuzluk ve şanssızlıkları da göz önünde bulundurduğumuz zaman işimiz biraz zorlaştı. Trabzon insanı için sadece zor vardır, imkansız yoktur. Bu coğrafyada hiçbir anlam ifade etmeyen iki kelime vardır; birisi sabır, diğeri imkansız. İmkansızı başarmak da Trabzon insanının genlerinde var. Yanlış anlaşılmasın imkansızı kovalamıyoruz ama bu kadar şanssızlık ve olumsuzluğu yaşadığımız yerde verdiğimiz mücadele de ne kadar güçlü, inançlı takım olduğumuzu gösteriyor. İnşallah başka olumsuzluk yaşamayız ve yolumuza devam ederiz. Final tabii ki, Trabzonspor'un gözü her zaman zirvededir, aşağıya bakmayı sevmeyiz.”

Trabzonspor Videoları