comScore

Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor

Afyonspor - Bucaspor maçında kavga! 4 kişi yaralandı

26 Kasım 2017, Pazar 19:28
Afyonspor - Bucaspor maçında kavga! 4 kişi yaralandı

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 14. haftasında oynanan Afjet Afyonspor - Bucaspor maçında olaylar çıktı. 

FutbolArena - TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta yapılan Afjet Afyonspor-Bucaspor maçının ardından taraftarlar arasında kavga çıktı. Yeni Şehir Stadı'nda oynanan ve Afjet Afyonspor'un 1-0'lık üstünlüğüyle sona eren mücadelenin bitiş düdüğüyle beraber Bucaspor taraftarları, tribündeki koltukları kırarak, dışarı da bekleyen Afjet Afyonspor taraftarlarının üzerine attı.


Afyonspor - Bucaspor maçı olayları


Stat dışında bazı Bucaspor taraftarları ise Afjet Afyonspor taraftarlarına saldırdı. Polis ve jandarma ekiplerinin müdahalesiyle yatıştırılan kavgada, 4 taraftar yaralandı. Yaralı taraftarlara ilk müdahale, stattaki 112 Acil Servis ekiplerince yapıldı.  Afjet Afyonspor taraftarlarını stat çevresinden uzaklaştıran güvenlik güçleri, Bucaspor taraftarlarını da kontrollü şekilde otobüslerine bindirdi. Bucaspor taraftarları, geniş güvenlik önlemleriyle kentten ayrıldı.

Türkiye Alt Ligler Haberleri FutbolArena'da!


IHA'nın haberine göre; Afyonspor'un 1-0'lık üstünlüğü ile sona eren maç sonrası çıkan olaylarda 4 kişi yaralanırken taş, koltuk, şişe ve çakmakların havada uçuştuğu olayları polis TOMA ile su sıkarak bastırmıştı. Olayların yatışmasının ardından Bucaspor taraftarlarının maç bitiminden yaklaşık 1 saat sonra tribünlerden çıkmasına izin verildi. Taraftarlar polis, jandarma ve özel güvenlik kordonu altında stattan çıkarak geldikleri otobüslere bindirilip kent çıkışına kadar güvenlik eskortu ile götürüldü. Bazı taraftarların çıkan olaylara aldırış etmeden kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına gülerek ve el hareketleri yaparak poz vermeleri dikkatlerden kaçmadı. Taraftarların stattan ayrılmasının ardından Bucaspor tribünlerinin bulunduğu kısım ile o bölgede yer alan tuvaletler ise olayların ardından adeta harabeyi andırdı. Bucaspor taraftarlarının oturdukları 200'e yakın koltuğu parçaladıkları gözlenirken, misafir taraftar bölümünde yer alan tuvaletlerin de musluklarının kırıldığı görüldü. Taraftarların engelli tuvaleti ile pisuarlara da zarar verdikleri dikkatlerden kaçmadı.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)