comScore

AEK AEK

PAOK'un üyeliği askıya alındı!

13 Mart 2018, Salı 21:28
PAOK'un üyeliği askıya alındı!

Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), AEK maçında çıkan olaylar nedeniyle PAOK'un üyeliğini askıya aldı.

FutbolArena - Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), Yunanistan Süper Lig'de AEK ile oynanan maçta kulüp başkanı Ivan Savvidis'in belinde silahla sahaya girmesi nedeniyle PAOK'un üyeliğini askıya aldı.

YUNANİSTAN'DA FUTBOL DURDURULDU
ECA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, futbol müsabakalarındaki düzeni ve spor camiasının birliğini korumak amacıyla PAOK'un Avrupa Kulüpler Birliğindeki üyeliğinin askıya alındığı belirtildi.

PAOK ile AEK takımları arasında 11 Mart Pazar günü Selanik'teki Toumba Stadı'nda oynanan mücadelede tartışmalı ofsayt kararı sebebiyle çıkan olaylar sırasında, PAOK Kulübü Başkanı Ivan Savvidis'in belindeki tabancayla sahaya girmesinin ardından maç hakem tarafından ertelenmişti.

Daha sonra Yunanistan'da hükümet, ülkedeki en üst futbol organizasyonu Yunanistan Süper Lig'in süresiz durdurulmasına karar vermişti.


PAOK - AEK maçı haberleri


Son zamanlarda Yunanistan Ligi'nde oynanan maçlarda sık sık yaşanan benzeri olaylara PAOK - AEK maçı da eklenince FIFA'dan sert bir açıklama geldi. 

YUNANİSTAN İHRAÇ EDİLEBİLİR 

PAOK - AEK maçının yarıda kalması ve müsabakada yaşanan olaylar hakkında FIFA'dan Yunanistan'a çok sağlam bir uyarı geldi. Yapılan açıklamada, Yunanistan'da yaşanan olaylarla ilgili gereken aksiyonlar alınmazsa Yunanistan'ı tüm organizasyonlardan iptal edilebileceği." kaydedildi. 

HAKEME "SEN ÖLDÜN" DEDİ

PAOK Başkanı Savvides sahaya girdikten sonra futbolcularına ve teknik heyete sahadan çekilin talimatı verdi. Son derece sinirli bir şekilde sahaya giren Savvides'in hakeme "Sen öldün." dediği öğrenildi.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!