comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Advocaat'tan Bursaspor maçı sonrası hakem isyanı

11 Şubat 2017, Cumartesi 21:44
Advocaat'tan Bursaspor maçı sonrası hakem isyanı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, Bursaspor maçı sonrası son derece sert ve gündem yaratacak açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat Bursaspor maçı sonrası 88. dakikada verilen penaltı kararına sitem etti. Hollandalı teknik adam maç sonu yayıncı kuruluşa şu açıklamaları yaptı:

"HERKES BU KURALI YANLIŞ BİLİYOR."
"Tabi buradan mağlubiyetle ayrılmıyoruz ama bu beraberlik de kendi ellerimizle verdiğimiz beraberlik oldu. 11'e 11 oynarken biz daha iyiydik. Yeterince pozisyon ürettik. Karar yanlıştı. Bana göre değildi. Sanırım kimse bu kuralı bilmiyor. Bir oyuncu kolunu kapalı bir şekilde koyduysa başka ne yapabilirdi? Hakem bence bu kararı bekliyordu. Bu karar beni üzdü."

"KENDİ OYUNCULARIMA ÇOK SİNİRLİYİM"

Advocaat, Beşiktaş maçından sonra Bursaspor karşısında 1-0 öndeyken ikinci golü üretemeleleri sorusuna ise, "Sebebi bizim oyuncularımız farklı türde oyun oynamaya başladılar. Topla oynamak, pas oyununu gerçekleştirmek yerine topu alıp yürümeye, koşmaya, farklı yönde hareket yapmaya başladılar. Bazı hamlelerde yavaş kaldılar. Kendi oyuncularıma gerçekten çok sinirliyim."

ŞAMPİYONLUK ŞANSI

Puan anlamında hala her şey mümkün. Ancak bizim bu maçı kendi ellerimizde nasıl verdiğimize ve penaltı kararına bakarsak şampiyonluk şansımız çok zor görünüyor tabi ama devam edeceğiz."

"BEŞİKTAŞ'IN ÇOK FAZLA DOSTU VAR."

"Geçtiğimiz hafta oynadığımız Beşiktaş derbisinin ardından verilen cezaları ve ortaya çıkan sonuçlara şaşırıyorum. Sanırım Beşiktaş'ın bu dünya üzerinde çok fazla dostu var. Sanki her şeyi biz yapmışız gibi bir görüntü var. Bence bu biraz tuhaf. Ancak şunu da ayırmak lazım. Bu akşam 2 puanı hakem yüzünden kaybetmedik. Kendi hatalarımızdan kaybettik."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)