comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Advocaat, Fenerbahçe'nin kapılarını kapattı

09 Ocak 2017, Pazartesi 23:57
Advocaat, Fenerbahçe'nin kapılarını kapattı

Fenerbahçe'nin 2 gündür antrenmanlarından görüntü alınamıyor. 

FutbolArena - Devre arası kampına 6 Ocak 2016 Cuma günü Antalya'da start veren Fenerbahçe'de çalışmalar basından gizli olarak yürütülüyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dirk Advocaat, sarı lacivertli takımın Antalya'daki ilk antrenmanını basına açarken, diğe idmanları medyadan uzak gerçekleştirdi.
Dış dünyaya kapılarını kapatan Fenerbahçe'nin 2 gündür antrenmanlarından görüntü alınamıyor. Sarı laciverliler sezonun ikinci yarısı öncesi hazırlıklarını basına kapatmayı tercih ediyor.

Süper Lig'in ilk yarısında inişli - çıkışlı bir grafik ortaya koyan Fenerbahçe, ezeli rakibi Galatasaray'ı geçmeyi başararak 3. sırada yer aldı.
 

Advocaat, Fenerbahçe kampında neleri yasakladı?


Fenerbahçe'de Dirk Advocaat yasakları devam ediyor. Disiplinli yapısıyla bilinen Hollandalı teknik adam devre arası kamp döneminde de bu tavrından vazgeçmiyor.

Maç günleri ve takım yemeklerinde telefon ve sosyal medya kullanımını yasaklayan Hollandalı teknik adam, takımın yemek menüsüyle de yakından ilgileniyor. Bu konuda sağlık heyeti ile koordineli çalışan Advocaat, kampta futbolcuların gazlı meşrubat içmesini yasakladı.

Takımın kaldığı otelde, yemek masalarında ve futbolcuların odalarında gazlı meşrubatlar bulunmayacak. Bu içecekleri tüketen futbolcular olursa para cezası alacak. Bu tip içecekler, sporcu sağlığını etkilemesinin yanısıra kilo alınmasına da sebep oluyor.

Advocaat da bu gerekçelere bu içecekleri kamp dönemi boyunca yasaklamış durumda.
Sarı lacivertli takım, Antalya - Belek'te sürdürdüğü devre arası kampını 12 Ocak tarihinde sonlandıracak.

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)