comScore

FutbolArena TV

Advocaat Fenerbahçe'den ayrılacağını açıkladı

17 Mart 2017, Cuma 23:09

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Konyaspor maçının ardından sezon sonunda ayrılacağını açıkladı. 

"ÇOK BASİT GOLLER YEDİK"

"Çok basit goller gördük. 1-0 geriye düştük. Basit bir golle 1-0 geriye düştük. Bu seviyede yediğimiz goller inanılmaz. Geçtiğimiz hafta da aynısını yaşadık. 1-1'i yakaladık, 1 dakika sona 1 gol daha yedik. 2-1 geriye düştük. Sonraki dönemde rakibimiz daha iyiydi. İkinci topların hepsini onlar aldı. Her topu onlar aldı. Maçın son 25 dakikalık bölümünde beraberliği yakalayacak pozisyonları bulduk aslında. O dönemde fena değildik ama diğer 60 dakikada kötüydük."

"DAHA YUKARILARDA OLMALIYDIK"

"Bizim lig sıralamasında iç saha maçlarıyla beraber daha yüksek olmamız gerekiyordu. İlk 4 içinde daha yüksek puanlarla, üst sıralamada olmalıydık. Bugün sanki izin günü gibiydi. Teknik heyet için de aynı şey geçerliydi. Onlar değil, biz de kaybettik. Anlamak zor. Bu hafta takımımız çok iyi antrenman yaptı. Diğer yandan 2 harika oyuncumuz Kjaer ve Lens bizimle beraber değildi. Onların eksikliğini hissettik."

Advocaat Fenerbahçe'den ayrılacağını açıkladıFenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılacağını resmen açıkladı. Yayıncı kuruluşa konuşan Hollandalı teknik adamın bunu söylemesinde sorun olmayacağını dile getirdi ve şunları kaydetti:

"Sorun yok bunu söylemekte. Bir sakınca görmüyorum. Yönetim de böyle bir karar alacaktı. Bu kararı ben aldım ve söylüyorum. Sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılacağım."

 

Fenerbahçe Videoları