comScore

Galatasaray Galatasaray

Adnan Öztürk'ten, Dursun Özbek'e telefon

15 Şubat 2017, Çarşamba 11:54
Adnan Öztürk'ten, Dursun Özbek'e telefon

Galatasaray Kulübü eski Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ten, Dursun Özbek'e telefon: "Bunu yapma başkan"

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın, Jan Olde Riekerink'in görevine son verip Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor ile el sıkışması, spor kamuoyunda 'etik' tartışması başlattı.

Galatasaray'ın Tudor ile anlaşmasına Karabükspor Kulübü Başkanı Ferudun Tankut tepki gösterirken, Galatasaray camiasından da bazı önemli isimler Hırvat teknik adamın transfer sürecini doğru bulmadı.
Bunların başında ise Galatasaray Kulübü eski Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün geldiği ortaya çıktı.

''BU BİZE YAKIŞMAZ BAŞKANIM''

Adnan Öztürk'ün dün akşam saatlerinde Başkan Dursun Özbek'i arayarak, "Sayın başkanım, Galatasaray ne durumda kalırsa kalsın böyle bir transfere imza atmamalı. Ligin ortasında Karabükspor'un teknik direktörünü almak Galatasaray'a yakışmaz. Bence bu transferden vazgeçelim" dedi.
 

Dursun Özbek Igor Tudor ile anlaştı mı?


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu toplantısı bitiminde "Çalışmayan isimlerle veya sözleşmesi müsait isimlerle görüşülmesinin talimatını verdim" dedi. Ve akıllarda 'Igor Tudor ile Galatasaray anlaşmayacak mı? sorusu oluştu.

Başkan Özbek, sözleşmesi müsait olan ifadesi ile Igor Tudor'un kontratındaki fesih maddesini kast etti
Sarı kırmızılılar, yarın Igor Tudor'un sözleşmesindeki 150 bin euroluk fesih tazminatını Karabükspor'a ödeyecek ve Hırvat teknik adam resmen Galatasaray'ın antrenörü olacak.
 

Igor Tudor'un Galatasaray sözleşmesinde opsiyon maddesi var mı?


Igor Tudor, Galatasaray Kulübü ile yarın sabah 1.5 yıllık sözleşmeye imza atacak Galatasaray kulübü, Tudor'un kontratına sabah 'sarı kırmızılı takımın ligi ilk 2'de bitirmesi halinde sözleşmesi 1 yıl uzar' şeklinde opsiyon maddesi koydurmayı planlıyordu.

Ancak Hırvat teknik adamın menajeri Seric ve kendisi ile yapılan görüşmelerin ardından sözleşmesinde herhangi bir opsiyon maddesi bulunmaması konusunda taraflar mutabık kaldı.

Yani Tudor'un sözleşmesinde başarı odaklı bir madde yer almayacak. Hırvat hocanın kontratı 2017-18 sezonu sonuna kadar geçerli olacak
 

Dursun Özbek: 'Riekerink ile yolları ayırdık'


Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in kaderini belirleyecek olan kritik toplantı sona erdi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek basın toplantısı yaparak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Bugün yönetim toplantısında Riekerink ile yollarımızı ayırmaya karar verdik ve kendisine durumu bildirdik." diyen Özbek, Hollandalı teknik adamı telefonla arayarak kararı ilettiklerini açıkladı.

"Yeni teknik direktör çalışmalarına yarın sabah itibariyle başlayacağız." diyen Özbek çok önemli bir noktaya da parmak bastı ve "Çalışmayan isimlerle veya sözleşmesi müsait isimlerle görüşülmesinin talimatını verdim" dedi. Bu açıklamayla Galatasaray'ın Karabükspor'da teknik direktörlük yapan Tudor ile ilgilenmeyeceği ya da Tudor görevinden istifa ederse ilgilenebileceği düşünülüyor.

Karabükspor'un Başkanı Feridun Tankut'a cevap verip vermeyeceği konusuna da değinen Özbek, "Karabükspor Başkanı Feridun Tankut'a cevap vermem doğru bir şey olmaz" dedi.

Yeni teknik direktörün en kısa zamanda açıklanacağını belirten Özbek, "Teknik direktör konusu hemen çözüme kavuşacak, beklemeye tahammülümüz yok" ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)