comScore

Galatasaray Galatasaray

Adnan Öztürk: 'Kimse Galatasaray bedava stat yaptı demesin'

06 Ekim 2016, Perşembe 13:22
Adnan Öztürk: 'Kimse Galatasaray bedava stat yaptı demesin'

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Adnan Öztürk, devletin TT Arena'yı yaparken 800 milyon dolar kazandığını ifade etti.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Adnan Öztürk, Ali Sami Yen prejesinden devletin 800 milyon dolar kar ettiğini söyledi ve, "Kimse Galatasaray bedava stat yaptı" demesin dedi.

DHA'na özel bir röportaj veren Adnan Öztürk'ün açıklamaları şu şekilde:
"Ali Sami Yen'den Seyrantepe'ye geçerken Galatasaray önemli bir araziyi kaybetti ve ayrıca beleş stat yapıldı algısı oluşturuldu. Galatasaray, Ali Sami Yen'den, Türk Telekom Arena'ya geçerken de büyük zararlara uğradı mı?"

"Ben hesap kitap adamıyım. Benim profesyonel olarak işim bu. Ben o projenin içinde çok çalışmış ve çaba sarf etmiş biriyim. Oradaki en ince hesapları bilirim. Devletin sadece Ali Sami Yen projesinden benim hesabıma göre 800 milyon dolar karı vardır. Dolayısıyla Galatasaray bedava stat yaptı gibi söylemleri geçelim. Devlet bu işten 800 milyon dolar para kazanmıştır. Devlet hepimizin devleti. Dolayısıyla helali hoş olsun ama kimse de Galatasaray bedava stat yaptı demesin. Ayrıca hala o stadın Galatasaray'a devri yapılmadı."

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.