comScore

Galatasaray Galatasaray

Adnan Polat'tan Arda Turan açıklaması

20 Haziran 2016, Pazartesi 13:26
Adnan Polat'tan Arda Turan açıklaması

Eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat, “Arda Turan'ın ticarete girmesi yanlış. Ben yanında olsam bunların hiç birini yaptırmazdım” dedi.

FutbolArena - Arda Turan'ın Türkiye ile bağlarını keserek Avrupa'da futbol hayatına başarılı bir şekilde devam edeceğini söyleyen Adnan Polat, oyuncuyu Manisa'da kendisinin izleyip geri aldığını ve ticarete girmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Milliyet Gazetesi'nden Songül Hatısaru ile kentsel dönüşüm çalışmaları üzerine konuşan Eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Arda Turan hakkında da konuştu. Polat, “yanında olsam onu ticarete sokmazdım” dedi.

İşte Polat'ın sözleri!

"ARDA'YI BEN GETİRDİM" 

“Arda, Galatasaray alt yapısından yetişmiş ama sonra beğenilmeyip Manisa'ya gönderilmişti. Sonra ben bir maçta onu Manisa'da izlemiş ve çok beğenmiştim. Ben geri geri getirdim” 

NOT: Galatasaray o dönem Arda Turan'ı daha fazla süre alması için Manisaspor'a verilmişti.

“TÜKİYE İLE BAĞLARINI KOPARMALI”

“Arda eğer Barcelona'da başarılı olmak istiyorsa 6-7 sene Türkiye ile bütün ilişkilerini kesmeli. Gemileri yaksın başarılı olsun!”

“ARDA'YA TİCARET YAPTIRMAZDIM”

“Arda'nın ticaretin içine girmesi yanlış, çünkü bu iş konsantrasyon meselesi. Arda eğer kazandığı paraların bir bölümüyle restoran falan gibi başka işler onları da takip etmek zorunda kalacağından, ister istemez kafasının bir bölümü meşgul olacak. Ben yanında olsam bunların hiç birini yaptırmazdım.”

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.