comScore

FutbolArena TV

Adnan Polat: "Arda, Galatasaray'a gelmek istedi almadılar"

17 Nisan 2018, Salı 12:51

Galatasaray'ın eski başkanlarından Adnan Polat basın toplantısı düzenledi. Adnan Polat, başkanlık yarışından kulübün içerisinde bulunduğu son duruma ve Arda Turan ile Emre Belözoğlu'na kadar birçok konuda gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

FutbolArena muhabiri Kevser Şahin'in "Arda Turan mı yoksa Galatasaray taraftarı mı yanlış yaptı?" sorusuna cevap veren Adnan Polat, "Arda Turan da Galatasaray taraftarı da yanlış yapmadı. Ben Arda Turan'ın Galatasaraylılığını çok iyi biliyorum. Arda Galatasaray'a gelmek istedi ama kulüp istemedi. Aziz Yıldırım bana Arda için 15 milyon Dolar teklif etti. Paraya da ihtiyacımız olduğu dönemdi ama 'Hayır' dedim. Arda'ya da 25 senede alacağı parayı 5 senede vermeyi teklif ettiler. Ama Arda kabul etmedi." dedi. 

Emre Belözoğlu hakkında da konuşan Adnan Polat, "Emre, İngiltere'den Galatasaray'a dönmek istediğinde bana geldi. Fakat biz ona istediği parayı veremezdik. O dönem İngiltere'de 2.5 milyon euro alıyordu biz en çok parayı 700 bin euroyu Hakan Şükür'e veriyorduk. O parayı veremezdik. 'Başka takımlarla görüşebilir miyim?' dedi. Elbette dedim ve Fenerbahçe ile anlaştı."

Adnan Polat, "Arda Turan da Emre Belözoğlu da adam gibi adamdır" ifadelerini kullandı. 

Mecidiyeköy'deki arazi hakkında konuşan Polat, "O yerde otel olmaz. Zamanında da söyledim. İş merkezi olacak orası. Yemin ediyorum oturduğum yerde sol elimin serçe parmağıyla şimdiye kadar bitirirdim orayı." dedi. Adnan Polat bugün başkan olsa yapacağı ilk şeyin de geçmiş üç dönemdeki başkanların faaliyetlerini denetim şirketlerine inceletirdim dedi.
 

Galatasaray Videoları