comScore

Adnan Öztürk kimdir, nereli? Adnan Öztürk ne iş yapar, kaç yaşında?

25 Mayıs 2018, Cuma 18:48
Adnan Öztürk kimdir, nereli? Adnan Öztürk ne iş yapar, kaç yaşında?

Galatasaray'da seçim öncesi Ozan Korkut'un yönetim kurulu listesinde yer alan Adnan Öztürk'ün açıklamaları gündeme damga vurdu. Adnan Öztürk'ün açıklamalarının ardından kısa süre içinde Adnan Öztürk twitter'da trend topic oldu. Peki Adnan Öztürk kimdir? Adnan Öztürk kaç yaşında, nereli ve Adnan Öztürk ne iş yapar? Tüm bu soruların cevapları haberimizde. 

FutbolArena - Adnan Öztürk'ün seçim öncesi yaptığı son açıklamaların ardından Galatasaray taraftarları Adnan Öztürk'ün açıklamalarıyla birlikte Adnan Öztürk'ün kim olduğunu merak etmeye başladı. Galatasaray'da 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü gerçekleşecek olan seçim öncesi Ozan Korkut'un listesinde yer alan Adnan Öztürk açıklamalarda bulundu. Galatasaray'da Mustafa Cengiz'i destekleyen taraftar grubu Adnan Öztürk'e tepki gösterirken, Ozan Korkut'un listesinde olan Adnan Öztürk'ün de kim olduğu araştırmaya başlandı. Peki Adnan Öztürk kimdir? Adnan Öztürk kaç yaşında, nereli ve Adnan Öztürk ne iş yapar? Tüm bu sorulara haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 


Adnan Öztürk ne dedi?


"HAYATIMIN SONUNA KADAR UNUTAMAYACAĞIM ANLAR VARDI"

Atamız çok genç yaşında bu Cumhuriyeti kurdu. Bu Cumhuriyet çok ağır bedellerle kuruldu. Ulu Önderimiz bu Cumhuriyeti gençlere emanet ediyorum dedi. Galatasaray'da bazı anlar vardı. Hayatımın sonuna kadar unutmayacağım o anları. 
"GALATASARAY'A SANSÜR UYGUAMAYA ÇALIŞANLAR, HİÇBİR ŞANSINIZ YOK"

Bugün aynı Galatasaray'da sansür uygulamaya çalışanlar, kendi küçük dünyalarında gazete ve sosyal medyada Galatasaray'a şekil vermeye çalışanlar var. Hiçbir şansınız yok. Rahmetli Ali Sami Yen beyefendi amacımız Türk olmayan takımları yenmek dedi. Evet, yendik. Türk olmayan bütün takımları yendik. Avrupa'nın zirvesine çıktık. Türk ve Galatasaray bayrağını Avrupa'nın zirvesinde dalgalandırdık. 


 

Adnan Öztürk kimdir?

 

1963 Düzce doğumlu olan Adnan Öztürk, ilköğretimi Düzce Namık Kemal İlkokulu'nda tamamladı. 1982'de Galatasaray Lisesi'ne giren Öztürk, İstanbul Teknik Üniversitesi petrol mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi üst düzey yöneticilik programını tamamlayan Öztürk, dünyanın önde gelen çelik firmalarından birinde kariyerine başladı. Öztürk, halen bu şirkette Akdeniz-Ortadoğu ve Türkiye Gelişimi'nden Sorumlu Başkan olarak görevine devam ediyor. Adnan Öztürk, 2004-2006 yılları ve 2011-2013 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü'nde yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"