comScore

Adnan Aybaba'dan TFF için olay FETÖ iddiası

30 Ocak 2017, Pazartesi 16:00
Adnan Aybaba'dan TFF için olay FETÖ iddiası

Spor yorumcusu Adnan Aybaba, TFF'de üst düzey bir yetkilinin önemli bir teknik direktörü FETÖ'cü olarak göstererek bir takımda işe başlamasını engellediğini ileri sürdü.

FutbolArena - Futbolda FETÖ yapılanması için soruşturmalar devam ederken, Adnan Aybaba'dan olay yaratacak bir iddia geldi. Aybaba, TFF'de üst düzey bir yetkilinin önemli bir teknik adamı FETÖ'cü göstererek göreve başlamasını engellediğini iddia etti.

Şehrin Sesi Radyosu'na konuşan Adnan Aybaba, "Türkiye'de 3-4 önemli teknik direktörden birisi bir takımla anlaşmak üzereyken TFF'den üst düzey bir yetkili devreye giriyor ve FETÖ'cü diye yaftalayarak işi bozuyor. TFF'de önemli bir isim bunu yapıyor. Bu kişinin ismini biliyorum ancak şimdi açıklamayacağım. Geçen 1 hafta içerisinde yaşandı bu olay. FETÖ konusuyla ilgili önümüzdeki süreçte çok önemli gelişmeler yaşanacaktır" ifadelerini kullandı.
AZİZ YILDIRIM SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR

Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da geçtiğiniz gün divan kurulu toplantısında TFF'deki FETÖ'cü yapılanma ile ilgili suç duyurusunda bulunacağını açıklayarak şunları söylemişti:

"TFF Başkanı FETÖ operasyonu konusunda yalan söylüyor. Çaycıyı yolladılar sadece. FETÖ'cü olmayanı seçtik diyorlar, yalan. Kendi şirketinde çalışan isimler TFF'de bana ceza veriyorlar. Bizim TFF Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nu tanıma gibi bir durumumuz yok artık. TFF içerisinde FETÖ'cülerin olduğunu buradan söylüyorum. Bunu da belgelere göre söylüyorum. Bana ceza veren de onlar. TFF ile ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım. Hafta başında başvuru yapacağız."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"