comScore

Adebayor'un Lyon'dan inanılmaz istekleri

20 Eylül 2016, Salı 17:53
Adebayor'un Lyon'dan inanılmaz istekleri

Kontratı elinde olan Adebayor'un Lyon'a transferinin neden gerçekleşmediği ortaya çıktı.
 

FutbolArena – Hücum hattındaki sakatlık sorunları nedeniyle kadrosuna bir oyuncu katmak isteyen Lyon'un Adebayor'u transfer etmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak son anda bu transfer gerçekleşmemişti.
 
Fransız takımının bu hamleden neden vazgeçtiği ortaya çıktı. Teknik direktör Bruno Genesio konuyla ilgili Record gazetesine açıklamalarda bulundu. Genesio: “Lyon'da Adebayor için bir yer vardı. Bu yüzden onunla Lyon'da bir kafede görüştüm. Ağzında yanan bir sigara vardı. Bir kahve ve bir bardak viski istedi. Gördüklerime inanamadım. Bu sebeple görüşmemizin çok iyi başladığını söyleyemem. Ama yine de Adebayor'u dinlemek istiyordum. Sonuçta Arsenal, Manchester City ve Real Madrid formaları giymiş bir oyuncuydu. Ama sözleri de onun hakkındaki ilk fikrimi onayladı, burada futbol oynamak istemiyor gibiydi.” diye konuştu.
 
Lyon Kulübü Başkanı Jean-Michel Aulas da Adebayor'un transfer için sunduğu bazı şartları anlattı. Aulas: “Maaş bakımından Adebayor bizim için pahalı bir oyuncu olacaktı. Yine de bu konuda ödün vermeye hazırdık. Ama sonra bizden idmanlara gidebilmek için özel bir helikopter istedi, Joel Rebuchon'un özel aşçısı olmasını istedi ve Korsika manzaralı yüzme havuzlu bir malikane talep etti. Ona 9 numarayı vereceğimizi söylediğimizde kabul etmedi, 10 numarayı istedi. Bu Lacazette'in numarasıydı. Fekir ve Morel ile birlikte bizim yıldız oyuncularımızdan birisi. Bu kadarı yeter diyerek görüşmeyi sonlandırdık.” dedi.
 
Adebayor'un özel aşçısı olmasını istediği Joel Rebuchon otoritelerce dünyanın en iyi aşçısı olarak biliniyor. Togolu futbolcu transfer döneminde de Rizespor'la anlaşmak üzereydi ama o transfer de son anda iptal olmuştu. Hikmet Karaman, Adebayor'un her idman sonrası kendisini İstanbul'a götürecek özel bir uçak istediğini açıklamıştı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"