comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Adebayor Kasımpaşa maçında oynayacak mı?

09 Şubat 2017, Perşembe 12:41
Adebayor Kasımpaşa maçında oynayacak mı?

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Avcı yıldız oyuncu Ammanuel Adebayor'un Kasmpaşa karşısında oynayıp oynayamayacağını açıkladı.

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı "Adebayor'un bir sakatlığı var, sağlık ekibi ile görüşüyoruz. Adebayor bu hafta büyük ihtimalle kadroda olmayacak gibi gözüküyor" dedi.

AA'da yer alan habere göre Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah avcı, Togolu golcü Emmanuel Adebayor'un 12 Şubat Pazar günü Kasımpaşa ile yapacakları maçta büyük olasılıkla forma giymeyeceğini söyledi. 
''ADEBAYOR BÜYÜK İHTİMALLE KADRODA OLMAYACAK''

Emmanuel Adebayor'un sakatlığı hakkında açıklama yapan Abdullah Avcı "Adebayor'un bir sakatlığı var, sağlık ekibi ile görüşüyoruz. Adebayor bu hafta büyük ihtimalle kadroda olmayacak gibi gözüküyor. Galatasaray maçında kasığıyla ilgili yaşadığı bir problem var. Şu anda fitness salonunda fizyoterapistlerle birlikte çalışıyor." diye konuştu. 

Yapılan son transferlerle kadro kalitesi açısından zengin bir kadro oluşturduklarını belirten Abdullah Avcı şu ifadeleri kullandı;

"Ferhat, Galatasaray maçından sonra bir açıklama yapmıştı. Onun oynadığı mevkide de rekabet eden 3 oyuncu var. Rekabet kaliteyi arttırıyor. Mehmet Batdal çok önemli katkılar sağladı. Mustafa Pektemek sonradan girdi, önemli katkılar yaptı. Adebayor da bu sistemin içinde katkı sağlamak için olacak. 22 eş değer oyuncum var, tercih yaparken zorlanıyorum. Oyuncuların durumu ve rakibin durumuna göre oyuncu tercihimizi yapıyoruz. Geçen hafta kimsenin beklemediği şekilde Mustafa oynayıp, oyuna çok önemli katkı sağladı, çünkü hazırdı. Bazen 11'e koyacağım oyuncuyu, 18'e alamıyorum. Onun için buralardayız."

Kasımpaşa ile zorlu bir mücadeye çıkacaklarını belirten Abdullah Avcı "Kasımpaşa ligin iyi takımlarından biri. Kemal hoca ile beraber oyun anlamında gelişen bir takım. Atlet oyunculardan kurulu ve fizik kalitesi yüksek bir ekip. Hiçbir maç kolay değil, çok zor bir müsabaka bizi bekliyor. Yakaladığımız tempo ile oyun planımızı sahada uygulamak istiyoruz. Planlarımızı ne kadar uygulayacağız, göreceğiz. Umarım istediklerimizi sahada alırız." dedi.

 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)