comScore

Adanaspor Adanaspor

Adanaspor'dan hakemlerle ilgili sert açıklama

10 Aralık 2016, Cumartesi 16:49
Adanaspor'dan hakemlerle ilgili sert açıklama

Adanaspor Kulübü, Trabzonspor maçında yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Trabzonspor sahasında Adanaspor'u 4-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrasında hakem Özgür Yankaya'nın kararlarına tepki gösteren Adanaspor cephesi, resmi internet sitesinden de sert bir açıklama yaptı.

Adanaspor'dan yapılan açıklama şu şekilde:
"Şüphesiz ki, bu sıklıkta yapılan ve izahı mümkün olmayan hakem hataları kabul edilebilir de değildir. Sorunun kaynağını bulma ve giderilmesi hususunda yetkili, görevli ve sorumlu olan kurul ve kişileri yukarıda belirtilen kararları, eğer bugüne kadar gözlerinden kaçmış ise şimdi tek tek izlemelerini ve değerlendirmelerini talep ediyoruz. Kendilerini bizim yerimize koyarak yapacakları tespiti kamuoyu önünde onlarla tartışmaya hazırız. Buna cesaretleri yoksa derhal görevi bırakmalı ve Türk futboluna zarar vermeye son vermelidirler. Belirtmek isteriz ki, Türk futbolundaki kan kaybının son dönemdeki en büyük sebebi hakem atamaları ve akıl dışı hakem hatalarıdır. Kamuoyu, taraftarı oldukları kulübün lehine veya aleyhine olması önemli olmaksızın bu tür hakem kararları ve hakemlerin müsabakanın neticesini belirleme noktasında oyuncuların önüne geçmesi neticesi futbola olan ilgilerini hızla kaybetmektedir. Kendilerine, gelinen noktada o makamları işgal etmeye devam etmelerinin onurlu kişilere yakışan bir tavır olmayacağını hatırlatmak isteriz.

Kimseye borcu olmadan, onuru ve alın teri ile yarışarak Süper Lig'de yarışma hakkı kazanan Adanaspor'un bu hakkını elinden almaya çalışanlar bilsinler ki hem sahadaki onurlu, temiz mücadelemiz hem de kendileri ile mücadelemiz devam edecektir. Sebep olanlar hak ettikleri ile karşı karşıya kalana kadar mücadeleyi bırakmayacağız."

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)