comScore

Adanaspor Adanaspor

Taraftarlara ağır ceza - Adanaspor Haberleri

28 Nisan 2017, Cuma 22:31
Taraftarlara ağır ceza - Adanaspor Haberleri

Atiker Konyaspor maçında olay çıkartan Adanaspor taraftarlarına seyirden yasaklama ve taraftar derneği yöneticiliği yapamama cezası verildi.

FutbolArena - Adanaspor Kulübü yetkililerinin suç duyurusuyla, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Atiker Konyaspor ile yapılan maçta olay çıkardığı iddia edilen taraftarlar hakkında, "Spor müsabakalarını seyirden yasaklama" ve "Taraftar derneği yöneticiliği yapamama" gibi tedbir kararları verildiği bildirildi.

Kulübün basın sözcüsü Erkin Doygun, yaptığı yazılı açıklamada, Atiker Konyaspor maçında çıkan olaylarla ilgili 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında, suç duyurusunda bulunduklarını hatırlattı.


Adanaspor'dan ceza alan taraftarlarla ilgili açıklama


Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, söz konusu olaylara sebebiyet verdiği tespit edilenler hakkında tedbir kararı verildiğini belirten Doygun, şunları kaydetti:
"Bu kişiler hakkında, spor müsabakalarını seyirden yasaklama, müsabaka günü en yakın kolluk birimine başvuru yükümlülüğü ve aralarında taraftar derneği yöneticisi olanların da yöneticilik görevini yapamayacaklarına dair tedbir kararı verilmiştir. Bu cezaların yanı sıra, kulübümüzün uğramış olduğu zararların ilgililerden tazmini için gerekli yasal yollara da başvurulacaktır. Kulübümüze ve büyük Adanaspor camiasına zarar veren, sporda şiddet ve düzensizliğe yol açan şahıslarla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir."

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)