comScore

Adanaspor Adanaspor

Adanaspor Teknik Direktörü Kemal Kılıç istifasını verdi

04 Aralık 2017, Pazartesi 17:29
Adanaspor Teknik Direktörü Kemal Kılıç istifasını verdi

Adanaspor'un Teknik Direktörü Kemal Kılıç, Bursaspor maçında kendisine edilen küfürler ve ardından gelen Boluspor mağlubiyeti nedeniyle görevinden istifa etti. 

FutbolArena - Adanaspor Teknik Direktörü Kemal Kılıç. Ziraat Türkiye Kupası'nda Bursaspor'a yenildikleri maçta taraftarlarının kendisine ve ailesine ettiği küfürler nedeniyle çileden çıkmıştı. Kemal Kılıç, bu olayın ardından Boluspor'a 1-0 yenildikleri karşılaşma sonrası istifasını verdi.
 

Adanaspor'un Kemal Kılıç açıklaması


Adanaspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, "İyi bir Adanalı ve Adanasporlu olan teknik adam Kemal Kılıç bugün başkanımız Bayram Akgül ile görüşerek istifasını yönetime sundu ve görevinden ayrıldı. Adanaspor A.Ş olarak verdiği hizmetten dolayı teşekkür eder, kendisine bundan sonraki futbol hayatında başarılar dileriz" denildi.
 

Kemal Kılıç'ın Adanaspor - Bursaspor maç sonu açıklamaları


Küfürlerin kasıtlı yapıldığını ve kulübün başkanına istifasını sunacağını kaydeden Kılıç, “Kasıtlı yaptığınızı biliyorum. Başkan kabul ederse gideceğim. Bu ahlaksızların önünde durmama gerek yok. Kim üstüne ne alınıyorsa alınsın. Birinci maçına çıkarken hocana, oyuncuna küfürler falan. Adanaspor'un mağlubiyetine seviniyorsan niye geliyorsun maça. Bir de hakaretler. Bunlar kim acaba merak ediyorum. Siz mafya mısınız kimsiniz. Kimsiniz siz. Ayıp ya. Bu kadar zorluklara rağmen, sezon başı bu kadar sıkıntılara rağmen bunları ben söylemiyorum. Herkes Adanaspor'u biliyor” diye konuştu.

Adanaspor ile ilgili tüm gelişmeleri Adanaspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)