comScore

Adanaspor Adanaspor

Adanaspor küme düştü mü?

12 Mayıs 2017, Cuma 22:19
Adanaspor küme düştü mü?

Adanaspor taraftarları, Süper Lig'in 31. haftasının açılış maçında Kayserispor - Konyaspor'u 2-1 yenince. küme düşüp, düşmedikleri konusunda kararsız kaldılar.

FutbolArena - Adanaspor, Süper Lig'de 23 puanla son sırada yer alıyor ve kümede kalmak için bir mucize arayışındalar. Turuncu beyazlılarla ilgili tüm gelişmeleri Adanaspor Haberleri sayfamızdan bulabilirsiniz...

31. hafta maçında 15. sıradaki Kayserispor'un da sahasında Konyaspor'u 2-1 mağlup etmesinin ardından Kayserispor ile Adanaspor arasındaki puan farkı 13'e çıktı ancak 15. sıraya düşen Bursaspor ile Adanaspor arasındaki puan farkı 12 olarak kaldı! 


Adanaspor, Bursaspor'u geçebilir mi? 


Adanaspor kalan dört maçının hepsini kazanır ve Bursaspor da hepsini kaybederse iki takımın puanları 35 olacak. Bu durumda ilk bakılacak olan ise ikili averaj ancak deplasman golü uygulamasına bakılmıyor! 
Adanaspor ilk yarıdaki maçta sahasında Bursaspor'a 1-2 yenilmişti. İkinci yarıdaki maçta ise deplasmanda rakibini 1-0 yenmişti. Her iki takım da birer farkla kazandığı için ikili averajda birbirlerine karşı üstün değiller. O yüzden genel averaja bakılacak ve Adanaspor bu yüzden henüz matematiksel olarak küme düşmedi! 


Bursaspor bir puan alırsa Adanaspor küme düşecek! 


Bursaspor kalan dört maçta bir puan dahi alsa Adanaspor kalan 4 maçını kazansa bile küme düşecek. 

Bursaspor'un kalan maçları ise Beşiktaş (E), Antalya (D), Gençlerbirliği (E), Trabzonspor (D) şeklinde. 


Adanaspor kümede kalabilir mi? Adanaspor'un kalan maçları


Adanaspor kalan 4 maçını da kazanırsa hala matematiksel olarak kümede kalma şansına sahip olur. Adanaspor'un kalan maçları ise şöyle. Bu hafta sahasında Trabzonspor'u ağırlayacaklar. Ardından Kayserispor ve Başakşehir ile deplasmanda oynayacaklar ve son hafta da sahalarında Fenerbahçe'yi ağılayacaklar.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)