comScore

Adanaspor Adanaspor

Adanaspor Haberleri: Koz Arena'nın kullanım hakkı hangi takımda?

21 Haziran 2016, Salı 16:01
Adanaspor Haberleri: Koz Arena'nın kullanım hakkı hangi takımda?

Adana'nın Sarıçam ilçesine 102 dönüm arazi üzerine 33 bin kapasiteli inşa edilen Koz Arena stadyumunun kullanım hakkını Adanaspor'a verildiği öğrenildi.

FutbolArena - Geçtğimiz sezon PTT 1. Lig'in normal sezonunu şampiyon olarak tamamlayan ve doğrudan süper lige çıkma hakkı kazanan Adanaspor ile Süper Lig'e çıkmayı kıl payı kaçıran Adana Demirspor'un kullanacağı yeni stadyumun üst hakkı tartışmaları sürüyor.

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül'ün stadyumun üst kullanım hakkını almak için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yazdığı dilekçenin kabul edildi ve 33 bin kapasieli Koz Arena'nın üst kullanım hakkı Süper Lig ekibi Adanaspor'a verildiği belirtiliyor.
Adana Demirspor başkanı Sedat Sözlü yaptığı açıklamada,  "Stadı kiralamak için yazı yazdım Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne olumsuz cevap aldım" ifadelerini kullanırken Adana Demirspor'un inşası süren Koz Arena'da oynaması için ezeli rakibi Adanaspor'a kira parası vermesi gerekiyor. 

5 OCAKTA OYNAMAYA DEVAM EDERİZ 
Adana Demirspor taraftarlarının Adanaspor'a kira parası verilmesine karşı olması üzerine Sedat Sözlü yaptığı açıklamada, "Yeni stadı Adanaspor'a vermişler. Buyursunlar Adanaspor doldurabiliyorsa doldursun, biz 5 Ocak Stadyumunda oynamaya devam ederiz'' ifadelerini kullandı. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.