comScore

Adanaspor Adanaspor

Adanaspor, Bursaspor maçıyla özlem giderecek

16 Ağustos 2016, Salı 19:22
Adanaspor, Bursaspor maçıyla özlem giderecek

Adanaspor Süper Lig özlemini Cuma akşamı Bursaspor karşısında dindirecek.

FutbolArena - Geçtiğimiz sezonu PTT 1. Lig'de şampiyon olarak tamamlayan ve Süper Lig'e doğrudan yükselen Adanaspor 2016-2017 sezonun ilk haftasında Bursaspor ile yapacağı mücadele ile 12 yıllık Süper Lig özlemini dindirecek.

Son olarak 2003- 2004 yılında Süper Lig'de mücadele eden 'Toros Kaplanları' 12 yıldır Süper Lig'e hasretti. 2015-2016 PTT 1. Lig'i normal sezonu Engin İpekoğlu yönetiminde şampiyon olarak tamamlayan Adanaspor uzun yıllar sonra Süper Lig'e yeniden merhaba dedi.
12 yıllık aranın ardından oyacakları karşılaşma öncesinde teknik direktör Engin İpekoğlu yaptığı açıklamada ''Bursaspor Süper Lig'in müdavimi olan takımlardan biri. En son izlediğimizde, Trabzonspor ile hazırlık maçında, takım savunmasını iyi yapmaya çalışan, hücumda da etkili silahları olan bir takım görüntüsündeydi. 12 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkan takım olarak sahamızdaki maçtan puan ya da puanlarla ayrılma düşüncesindeyiz. Sezonun ilk maçından dileğimiz, puanla ayrılmak.” şeklinde konuştu.

"EKSİKLERİMİZ VAR"

Transfer çalışmalarının devam ettiğini ve takımda eksikleri bulunduğunu belirten Engin İpekoğlu “Sıkıntılarımızı biliyoruz. Savunmada da oyuncuya ihtiyacımız var. Hücum hattında da en az iki oyuncuya ihtiyacımız var. Bu sıkıntıları başkanımız da biliyor. Bu doğrultuda çalışmalarımızı da yapıyoruz. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı maalesef anlaşma süresi ya da futbolcuyu ikna edip buraya getirme süresi bir hayli uzuyor. Hatta anlaştığımız oyuncu son gün, ‘Ben gelmiyorum, eşim müsaade etmiyor' diyor. Bunun gibi bir takım şeylerle karşılaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!