comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Yarıda kalan Adana Demirspor - İstanbulspor maçı oynanacak

26 Şubat 2018, Pazartesi 13:22
Yarıda kalan Adana Demirspor - İstanbulspor maçı oynanacak


1. Lig'de yarıda kalan Adana Demirspor-İstanbulspor karşılaşması zeminde gerekli çalışmaların yapılmasıyla birlikte bugün oynanacak.

FutbolArena - Spor Toto 1. Lig'in 24. haftasında dün oynanması gereken ancak yoğun yağış ve şiddetli dolu yüzünden yarıda kalan Adana Demirspor-İstanbulspor karşılaşması zeminde gerekli çalışmaların yapılmasıyla birlikte bugün oynanacak.


Adana Demirspor-İstanbulspor maçı yarıda kaldı


Spor Toto 1. Lig'in 24. haftasında normal şartlarda dün oynanacak olan Adana Demirspor-İstanbulspor karşılaşması yağan şiddetli dolu ve yağmurdan dolayı yarıda kalmıştı. Bugün saat 14.00'a ertelenen mücadele öncesinde Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 8 çalışan ve top toplayıcı çocuklarla beraber saha temizlendi. 
Maçın hakemi Özgür Yankaya da zemine çıkarak gerekli kontrolleri yapmasının ardından müsabakanın oynanmasına karar verdi.


Adana Demirspor - İstanbulspor maçında dolu yağdı


Adana'daki yoğun yağış nedeniyle 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nın zemini ağırlaşırken dolu yağmaya başladı ve zemin iyiden iyiye kötüleşti. 
Maçın 33. dakikasında oyunu durduran ve soyunma odasına giden hakem Özgür Yankaya 11-12 dakikalık bir bekleyişin ardından sahaya döndü. Dolu yağışı durmuş olmasına rağmen yağmur yağışı devam ederken maç kaldığı yerden 3-4 dakika daha oynandı. Buna rağmen sahanın zemini futbol oynamaya müsait olmadığı için hakem Yankaya maçı 2. kez durdurdu ve sahanın temizlenmesini isteyerek yeniden soyunma odasına gitti. 

Konuk ekip İstanbulspor'un teknik direktörü Yalçın Koşukavak maçın oynatılmasını isterken taraftarlar da maçı durduran hakem Yankaya'ya tepki gösterdi. 

2. DENEME DE SONUÇ VERMEDİ

Özgür Yankaya 2. denemesinde de zeminin üzerinde topu sektirmeye çalıştı ancak top ağır zemine saplanınca maçı tatil etme kararı verdi. Görüntü Bein Sports'tan alınmıştır.

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.