comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Murat Sancak, PFDK'da! 'Hakem soyunma odasında tehdit'

15 Şubat 2022, Salı 21:31
Murat Sancak, PFDK'da! 'Hakem soyunma odasında tehdit'

Beşiktaş maçının ardından Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, PFDK'ya sevk edildi.

FutbolArena - Adana Demirspor, Süper Lig'in 25. haftasında ağırladığı Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldı. Beşiktaş maçının ardından hakemlere dair olay açıklamalarda bulunan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, hakem soyunma odasındaki hakareti ve tehdidi gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi.

TFF'NİN MURAT SANCAK AÇIKLAMASI
ADANA DEMİRSPOR A.Ş. Kulübü Başkanı MURAT SANCAK'ın aynı müsabakadaki "hakem soyunma odasındaki hakareti ve tehdidi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 39. maddesi uyarınca, "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca ve müsabaka sonrası medyaya yapmış olduğu açıklamalarında yer alan "hakaretleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 15.02.2022 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

MURAT SANCAK NELER DEMİŞTİ?

"Bu hakem eyyamcının teki. Futbolcuları tehdit etti. Bunlar hazırlıklı gelmiş. Hakemlerin içerisindeki Fetöcüleri temizleyin! Fetöcülerin eseri bu! Az daha katliam olacaktı. Herhalde birinci maçın intikamını aldılar! Bu hakem ilk Fenerbahçe maçımızı da yönetti. 1.5 penaltımız vardı. 4 kulüp büyük fobisi nedir? Yeter! Sayın Nihat Özdemir başkanım, federasyondaki Fetöcüleri temizle!"

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!