comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Mehmet Gökoğlu, Adana Demirspor'un borcunu açıkladı: "İftira atıyorlar"

20 Mart 2018, Salı 17:11

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mehmet Gökoğlu, yönetime geldiklerinden beri gelir ve gider ile ilgili bir bilanço çıkardığını açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Adana Demirspor'un Başkanı Mehmet Gökoğlu, kulübün toplam borcunun 29 milyon 653 bin lira olduğunu açıkladı. 
 

Mehmet Gökoğlu'dan Adana Demirspor açıklamaları


Gökoğlu, yönetime geldikleri günden bu yana gelir ve giderlerle ilgili bilançoyu basınla paylaştı. Gökoğlu, futbolculara para ödenmediği iddialarının aksine sadece maç başı primlerinin ödenmediğini vurguladı.

"İFTİRALARDAN DOLAYI AÇIKLAMA YAPIYORUZ"
Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mehmet Gökoğlu, yönetime geldiklerinden beri gelir ve gider ile ilgili bir bilanço çıkardığını açıkladı. Başkan Gökoğlu, “Adana Demirspor Kulübü'nün şu an borcu nedir, yönetimdeki arkadaşlarla birlikte bir çalışma yaptık. Çünkü artık yalan haber, iftiralardan dolayı açıklama kararı aldık. Bana göre kimse yalan ve iftira atmamalı ve herkes bunu bilmeli. Size vereceğim bilgiler bir belgedir” dedi. 

30 Mayıs itibariyle Adana Demirspor'un gelirlerinin 33 milyon 582 bin lira olduğunu belirten Başkan Gökoğlu, "Kulübün giderleri ise toplam 33 milyon 572 bin Türk Lirasıdır. Bunlar gerçek rakamlardır. Bu rakamları herkes incelesin ve bilsin” şeklinde konuştu. Kalan ödemeler ise 4 milyon 93 bin Türk Lirası" diye konuştu. 

"KİMSEYE PARA ÖDEMEMİŞ GİBİ BİR ŞEY YOK"

Kimseye para ödenmemiş gibi bir ortam oluşturulduğunu söyleyen Başkan Gökoğlu, “Bilançoya bakıldığı zaman bu sezon futbolculara toplamda 9 milyon 100 bin Türk Lirası ödeme yapılmış. Kimseye para ödememişiz diye bir şey yok. Sadece maç başı primlerini ödememişiz. Başka bir borcumuz yok. Bu sıkıntılı dönemde futbolcu kardeşlerime söyledim; bu borçlara senet yapalım, 5 veya 6 aya bölelim dedik, fakat onlar da kendi aralarında konuşmuşlar ve kabul etmediler, durum bu. Bugün itibari ile Adana Demirspor kulübünün borcu 29 milyon 653 bin liradır” şeklinde konuştu. 

Spor Toto 1. Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Spor Toto 1. Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.