comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Belhanda: 'Adana Demirspor'a transferimde 2 günde ikna oldum'

04 Temmuz 2021, Pazar 22:00
Belhanda: 'Adana Demirspor'a transferimde 2 günde ikna oldum'

Adana Demirspor'a transfer olan Belhanda, süreci anlattı. 

FutbolArena - Adana Demirspor'un yeni transferi Belhanda, beIN Sports'tan Kutlu Akpınar'a konuştu. 

"TÜRKİYE'DE ÇOK MUTLUYUM"
Türkiye'ye geleli 4 sene oldu. Kendimi çok iyi hissediyorum. Türkiye'nin ikliminden ve insanlarından çok memnunum. Türkiye'de çok mutluyum. Burada harika karşılandım. 

"GALATASARAY'DAN TANIDIĞIM KONDİSYONER VURAL İLE KONUŞTUM VE ANTRENMAN PROGRAMI HAZIRLADIK"

Bildiğiniz gibi 3-4 ay önce antrenman yapmayı bırakmak zorunda kaldım. Yeni çözümler bulmak ve eksikliği hızlıca doldurmak zorundaydım. Galatasaray'dan tanıdığım kondisyoner Vural'l konuştum ve bireysel antrenmanımı hazırlaması için kendisini aradım. Gerek sahada gerek salonda antrenman yapmaya başladım. Ne olursa olsun her gün profesyonelce çalışabilmek için güzel bir antrenman programı hazırladık. 

"ADANA DEMİRSPOR'UN PROJESİNDEN İKNA OLDUM"

Başkanla tanıştım. Kendisinin sıcak kanlı yaklaşımını anında hissettim. Kulübün hedefleri, sunulan proje bana çok uyuyordu. 2 günde ikna oldum. Proje üzerine konuştuk ve bana yeni stattan, yeni tesislerden bahsedildi. Sunulan büyük proje oldukça ilgimi çekti ve sonrasında imzalar atıldı. 

"GALATASARAY'DA GÜZEL ANILAR BİRİKTİRDİM"

Galatasaray'ın şampiyon olunması için transfer edildim. Birkaç sezondur şampiyon olunamıyordu. Görevimi tamamladığımıd üşünüyordum. 2 lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Süper Kupa şampiyonluğu kazandık. Galatasaray'da iyi anılar biriktirdim. Hayatımın güzel dönemlerinden birisiydi. Çocuklarım da aynı şekilde güzel hatırlar biriktirdi. Benim için çok güzel tecrübeydi. 
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"