comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak istifa etti! Transfere tepki

27 Ocak 2021, Çarşamba 00:31
Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak istifa etti! Transfere tepki

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, taraftar tepkisi nedeniyle Ömer Şişmanoğlu transferinden vazgeçtiğini ve görevi bırakacağını açıkladı.

FutbolArena - Adana Demirspor'da Ömer Şişmanoğlu krizi yaşandı. Akşam saatlerinde açıklanan Ömer Şişmanoğlu transferi, taraftarların tepkisi nedeniyle kulüp başkanı Murat Sancak tarafından iptal edildi. Murat Sancak daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile görevi bıraktığını duyurdu.

MURAT SANCAK, ÖMER ŞİŞMANOĞLU TRANSFERİNİ İPTAL ETTİ
Ömer Şişmanoğlu transferini istemeyen taraftarlara sosyal medya hesabından seslenen Murat Sancak, "Bu transferi yapmamın tek bir sebebi var. Adana Demirspor'a şampiyonluk yolunda desteği ve katkısı olacağına inandığım içindi ama görüyorum bazı yerlere çekilmeye çalışılıyor, Şimdi kulü sitesinde anket yaptıracağım. 2 saat sürecek. Sonuç 'İstenmiyor' diye çıkarsa, ben ondan özür dileyip transferi iptal edeceğim." dedi.

Bu paylaşım sonrası tepkilerin yükselmesi üzerine yeni bir açıklama yapan Murat Sancak, "Peki hay hay! Ankete gerek yok, gelmeyecek." ifadelerini kullandı.

YAŞANANLARIN ARDINDAN İSTİFASINI AÇIKLADI

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak çok geçmeden bu kez sosyal medyadan istifasını açıkladı. Murat Sancak istifa sözlerinde, Evet çok değerli ADS taraftarları, 'Ben yönetilmem, yönetirim' demiştim. Çok sevmeme, saygı duymama rağmen bu görevde kalmam mümkün değil. Kulübü aldığım gibi devredeceğim. Söz verdiğim her yıl yapmam gereken bağışları da yapacacağım. Hakkınızı helal edin, ben ediyorum. Allah'a emanet olun. Sonu kupa olsun. Yarın başkanvekili atayacağımm. Kongreye götürecek. Buradan Adanalı işadamlarına sesleniyorum. ADS'ye sahip çıkın. Yeni yönetim oluşana kadar yetkiyi devredeceğim kişi yeni yönetim oluşana kadar kararlıkla yönetecektir." dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"