comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor - Adanaspor derbi sonu Giray Bulak ve Kemal Kılıç'ın açıklamaları

25 Eylül 2017, Pazartesi 23:43
Adana Demirspor - Adanaspor derbi sonu Giray Bulak ve Kemal Kılıç'ın açıklamaları

Adanaspor Teknik Direktörü Kemal Kılıç, 1-0 kaybettikleri maçın ardından, derbide kaybetmenin üzüntü verici olduğunu söyledi.

FutbolArena - Adana Demirspor, TFF 1. Lig'in 6. haftasının kapanış maçında sahne alan dev derbide, seyircisi karşısında ezeli rakibi Adanaspor'u 1-0 mağlup etti. Adana Demirspor Teknik Direktörü Giray Bulak, 1-0 kazandıkları maçın ardından, "İyi bir takıma karşı oynadık. Biz de iyi bir takımız" dedi. Adanaspor Teknik Direktörü Kemal Kılıç ise, 1-0 kaybettikleri maçın ardından, derbide kaybetmenin üzüntü verici olduğunu söyledi.
 

Giray Bulak, Adana Demirspor - Adanaspor maç sonu açıklamaları


Ligin 6. haftasında evinde karşılaştıkları Adanaspor maçının ardından Adana Demirspor Teknik Direktörü Giray Bulak, "Her zorluğun altından kalkarız diye düşünüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Adanasporlu oyuncuları da centilmenliklerinden dolayı tebrik ediyorum. Çünkü iyi futbol iyi hakemlerle oynanıyor. Türk futbolunun geleceği hakemlerin elinde. İlk yarı da rakibe topu verip kendi bölgemizde oyun oynamayı düşünmüştük. Kısa alanda oynamak istiyorduk. Bunda da başarılı olduk. Çok pozisyon vermedik. Duran toptan sonuç alabileceğimizi düşünmüştük böyle de oldu. 1-0'dan sonra bulduğumuz 3 pozisyon vardı. Bunlardan birisini değerlendirip 2-0 yapabilsek daha rahat bir oyun olacaktı. İyi bir takıma karşı oynadık. Biz de iyi bir takımız” şeklinde konuştu.
 

Kemal Kılıç, Adana Demirspor - Adanaspor maç sonu neler dedi?


Ligin 6. haftasında deplasmanda karşılaştıkları Adana Demirspor maçının ardından Adanaspor'da Teknik Direktör Kemal Kılıç, maç sonu basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıç, "Topun hakimiyetinin bizde olmasına rağmen üretken olamadık. İkinci yarı kornerden golü yedik. Ondan sonra oyunu kurtarmak için çabamız olmasına rağmen üretkenlikten uzak bir oyun oynadık. Topun sizde kalması bir şey ifade etmiyor. Tempo oyununda rakibi açabilmeniz daha çabuk paslaşmanız gerekiyor. Ön tarafta hiç bir üretkenliğimiz uzun süre olmadı. Adana Demirspor'u tebrik ediyorum. Önümüzdeki hafta Erzurumspor'u yenerek mağlubiyeti telafi etmek istiyoruz. Deplasmanda galip gelemiyoruz bu sorunun da altından kalkmalıyız” dedi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)