comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor kafilesi Malatya'dan çıkarıldı - PTT 1. Lig Haberleri

17 Mayıs 2016, Salı 17:38
Adana Demirspor kafilesi Malatya'dan çıkarıldı - PTT 1. Lig Haberleri

Play-Off öncesi Süper Lige çıkma mücadelesi verecej olan Adana Demirspor kafilesi Malatya şehrinde kamp yaptığı otelden çıkartılarak şehirden ayrılması stendi.
 

FutbolArena - Dün gece Adana Demirspor takımının kamp yaptığı otelin önüne toplanan Malatyaspor taraftarları Adana Demirspor lehine protesto edip olaylar çıkarmıştı.
 

Adana Demirspor, Malatya'dan neden çıkarıldı?


Bunu üzerine Malatya valiliği aldığı ilginç bir kararla Adana Demirspor'u otelinden çıkartıp şehri terk etmesi istendi. 

Alınan bu karar neticesinde Adana Demirspor takımı şehri terk ederek, play off maçlarının oynanacağı Elazığ'a hareket etti.
 
273302-haber

Yaşanan bu olay sonrasında açıklama yapan Adana Demirspor başkanı Sedat Sözlü, "Bize apar topar çıkartılan bir kararla Malatya'daki kaldığımız otelden ayrılmamız söylendi. Kızılay çadırından çadır isteriz, o çadırda konaklar yinede pes etmeyiz. Bu kararlarla yolumuzdan dönmeyiz! Biz bu takımla Konya'da da bu şekilde çıkarız süper lige… Malatyaspor yönetimiyle de aramız iyi, Malatya ‘da birkaç kendini bilmez taraftarın yaptığıyla tüm Malatya'yı zan altında bırakmamız doğru olmaz. Bu skandal bir karardır ve acilen İç işleri bakanlığı bu konuyla ilgili hemen müdahale edip konuyu araştırmalarını istiyorum. Dediğim gibi bu karar bir skandaldır. Ben bu durumu Gençlik spor bakanı ve iç işleri bakanını göreve çağırıyorum ve tekrar ediyorum, bu konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.
 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!