comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor Haberleri: Yılmaz Vural'a tepki büyük

30 Mayıs 2016, Pazartesi 14:22
Adana Demirspor Haberleri: Yılmaz Vural'a tepki büyük

2015-2016 pro lisans kursiyerleri yayınladıkları ortak bildiri ile Yılmaz Vural'ın sözlerini kınadı.

Adana DemirsporVartaş Elazığspor PTT 1.lig Play-off 2.maçı sonrasında Adana Demirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'ın verdiği röportajında sarfettiği  "Taraftarlarımıza söyledim 90 dakika sabredin, 91.dakika maç bittiğinde anamıza avradımıza küfür edin " sözlerine pro-lisans sahibi Türk antrenörleri tepki gösterdi.
 

Yılmaz Vural'a Pro-Lisans kursiyerlerinden tepki


23 Mayıs 2016  Pazartesi günü oynanan maç ile ilgili olarak Vural'ın bu sözlerini tasvip etmediklerini ve şiddetle kınadıklarını belirten futbol antrenörleri yazılı olarak şu açıklamayı yaptı:

"Tüm spor müsabakaları sonucu ve niteliği ne olursa olsun oyunculara, antrenörlere ve diğer paydaşlarına, en değerli varlığı ailelerine küfür etme hakkını kimseye vermez. Ayrıca böylesine büyük kitlelerin önünde yapılan bu tür davranış ve açıklamalar gelecek nesiller için çok kötü örnek teşkil etmektedir.

Bu açıklamayı bu tarihte yapmamızın sebebi; centilmence ve çok zorlu bir yarışa giren değerli takımlarımızın motivasyonunun bozulmaması arzumuzdandır. Bu vesile ile bu zorlu yarışın içinde olan, kazanan ve kaybeden tüm takımlarımızı tebrik eder yeni sezonda başarılar dileriz."


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"