comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor Haberleri: Sedat Sözlü'den seçim sonrası açıklamalar

23 Haziran 2016, Perşembe 11:32
Adana Demirspor Haberleri: Sedat Sözlü'den seçim sonrası açıklamalar

Adana Demirspor'da dün gerçeleştirilen seçimli genel kurulda tek aday olan ve başkanlığa tekrar seçilen Adana Demirspor başkanı Sedat Sözlü seçim sonrası açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Yeni sezona güçlü bir kadro ile gireceklerini belirterek Sedat Sözlü ''Yeni sezonda daha güçlü bir Adana Demirspor'u inşa edip, şampiyonluğa hep birlikte ulaşacağız, keşke bugün karşınıza ‘Süper Lig'de mücadele eden bir kulübün başkanı olarak çıkmak isterdim. Ancak bunu başaramadık. Şanssız bir şekilde ‘Play-off finalinde penaltı atışları sonucu Süper Lig fırsatını kaçırdık. Aslında bizim Play-off'a kalmadan Spor Toto Süper Lig'e çıkması gerekirdi. Bu hedefe ulaşabilmek için ben ve yönetimdeki arkadaşlarımız çok büyük çaba ve gayretler sarf edip, emek harcadık” diye konuştu.
 

Sedat Sözlü, genel kurul sonrası neler dedi?


Oldukça sıkıntılı dönemler yaşadıklarını fakat bunu takıma yansıtmadıklarını belirten Sözlü '' “Belki Süper Lig'e çıkamamış olabiliriz ama karşınıza hem kulüp başkanı, hem de yönetim olarak alnımız açık, başımız dik olarak çıkıyoruz. Bugün beklentilere karşılık verememenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Hiçbir zaman mazeretlere sığınmadık ama herkesin gördüğü gibi hakem hataları had safhadaydı. Neden bilmiyorum ama hakem hataları hep bize denk geldi. Bir yıldan bu yana kulüp başkanıyım ama geçmişe dönüp baktığımız zaman Adana Demirspor her zaman haksızlıklarla karşı karşıya kalmış bir kulüp. Ancak buna rağmen yıllar sonra ilk defa Süper Lig'e bu kadar yaklaştık, Süper Lig kapısına dayandık. Ama olmadı” şeklinde konuştu.

Yarım kalan işlerini tamamlamak istediklerini söyleyen Sözlü, “Yaşadığımız haksızlıklar olmasaydı bugün çok daha farklı olabilirdi. Ancak yeni sezonda yine aynı hedefler doğrultusunda var gücümüzle çalışacağız. Yönetim olarak bu kongreyle birlikte gücümüze güç kattık. Bu süreçte kulübü bırakıp gitmek de doğru olmazdı. Biz yarım kalan işimizi tamamlamak için yine buradayız ve görevimizin başındayız” diye konuştu.
 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.