comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor Haberleri: PFDK'dan 1 maç ceza

02 Haziran 2016, Perşembe 17:13
Adana Demirspor Haberleri: PFDK'dan 1 maç ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, PTT 1. Lig play-off finalinde karşı karşıya gelen Multigroup Alanyaspor ve Adana Demirspor kulüplerine, meydana gelen disiplin ihlalleri nedeniyle cezalar verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, Adana Demirspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama ve 50 bin lira, çirkin ve kötü tezahürat gerekçesiyle de 20 bin lira cezaya çaptırıldığı belirtildi.
 

Adana Demirspor'a PFDK'dan gelen ceza


Çirkin ve kötü tezahüratta bulunulan tribünde yer alan Adana Demirspor taraftarlarının elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle, bir sonraki deplasman müsabakasına girişlerinin de engellenmesi kararı alındığı ifade edildi.

Kurul, Multigroup Alanyaspor'a ise, taraftarlarının neden olduğu saha olayları gerekçesiyle 37 bin 500 lira para cezası uyguladı.

Çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ihtar alan Multigorup Alanyaspor'un tribünde yer alan taraftarlarının elektronik bilet kapsamındaki kartlarının da bir sonraki deplasman müsabakası için bloke edildiği paylaşıldı.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.