comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor Haberleri: Erkan Sözeri'den iddialı sözler

06 Haziran 2016, Pazartesi 12:46
Adana Demirspor Haberleri: Erkan Sözeri'den iddialı sözler

Adana Demirspor'un yeni teknik direktörü Erkan Sezeri Adana Demirspor ile anlaşmasından sonra ilk açıklamalarını yaptı.

FutbolArena - Büyük bir camiaya geldigini belirten Adana Demirspor'un yeni teknik direktörü Erkan Sözeri ''Adana Demirspor'un talihsiz bir şekilde penaltılarla kaybedilen bir Süper Lig hayali vardı. Bu camia elbet bir gün Süper Lig'e çıkacak. Ya bugün ya yarın elbet çıkacak. Bunu en kısa şekilde nasıl sonuçlandırılır, bunun çabası içinde olan bir kulüp. Bunun için Adana Demirspor ile bir görüşme yaptık. Çok büyük pürüzler yok. Transfer planlaması, işleyiş hakkında detaylı konuşacağız. İnşaallah hayırlısı olur. 

Adana Demirspor taraftarları ile camiası ile Türkiye'de Bursaspor'u da sayarsak 5 veya 6. büyük takımıdır. Adana Demirspor taraftarlarını oynadığım maçlar haricinde Konya'da canlı olarak gördüm. Şunu söyleyebilirim ki, bu taraftara Süper Lig yakışır. İnşaallah anlaşırsak taraftarların coşkusuna ayak uyduracak bir takım oluşturacağız. Bu taraftara tabiri caizse coşkulu, istekli bir takım yakışır. Bunun çalışması içinde olacağız." ifadelerini kullandı.
 

Erkan Sözeri'nin Adana Demirspor'daki ilk sözleri


Adana Demirspor taraftarının özledikleri başarıya ulaştırmak için çalışacaklarını ifade eden Erkan Sözeri, ''Bu tatlı bir heyecan. Hedefleri, sorumlulukları büyük olan bir camiaya geldik. Biliyorsunuz Orduspor'da 71 puan topladık ama çıkamadık. Belki de bu Ptt 1.Lig tarihinde bir ilktir. Bizim oyun anlayışımız topun arkasında sağlam duran bir takım oluşturmaktır. Saygı duyulacak bir mücadelenin içinde olmanın sözünü her zaman veririm Biz Adana Demirspor taraftarlarının ve camiasının neler istediğini çok iyi biliyoruz. Bunu bilerek geldik. O özgüvenimiz de var. Dolayısıyla Adana Demirspor taraftarları hiç merak etmesin Erkan Sözeri'nin olduğu yerde mutlaka hedef vardır, mutlaka aksiyon vardır, mutlaka coşku vardır. Bu söylediklerim tribüne oynamak anlamında değil. Profesyonellik, iş disiplini anlamında. Taraftarlarımız biraz sabretsin. Onlara layık olacağız." ifadelerini kullandı.
 

Adana Demirspor'da yeni sportif diektör Ahmet Cingöz


Adana Demirspor Yönetimi yeni sezon öncesi teknik direktör Erkan Sözeri ile anlaşırken Genel Menejerlik yani Sportif Direktörlüğe Ceyhanlı Ahmet Cingöz getirildi. 
Ahmet Cingöz futbolculuk kariyerinde genel olarak amatör takımlarda oynarken kariyerinin yarısını Ceyhanspor'da geçirdi. Ceyhanspor ile gol kralı ve şampiyonluk sevinci yaşayan Ahmet Cingöz teknik direktör olarak da yine Ceyhanspor'da çalıştı.Ahmet Cingöz son olarak Adana Demirspor'da Yılmaz Vural'ın yardımcı antrönörlüğünü yaptı. 

Geçen sezon bu göreve getirilen Askispor'un kurucularından Ali Yücel sezon dolmadan gönderilmişti. Futbol takımlarında ve özellikle Adana Demirspor'da sportif direktör çok önemli iken tanınmamış bir ismin bu göreve getirilmesi taraftarları isyan ettirdi.
 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.