comScore

Adana Demirspor Adana Demirspor

Adana Demirspor Fatih Terim'i devreye sokacak

21 Eylül 2016, Çarşamba 18:50
Adana Demirspor Fatih Terim'i devreye sokacak

TFF tarafından 3 puan silme cezası alacaklarını tahmin etmediklerini ve şaşırdıklarını belirten Sedat Sözlü açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un kulüp başkanı Sedat Sözlü TFF tarafından kesilen 3 puanlık cezayı değerlendirdi.

Sedat Sözlü Aytaç Durak tesislerinde yaptığı basın toplantısında “Dün camiamız adına talihsiz bir puan silme ile karşı karşıya kaldık. En son biliyorsunuz futbolcu alacakları nedeniyle ödeme yapıp ikinci haftada oyuncuların lisanslarını almıştık. Sonrasına ulusal lisans alabilmemiz için önümüze 1 milyon 685 bin liralık bir tablo vardı. Bize bir aylık süre verdiler. Bu araya Kurban Bayramı girdi. Tabi önümüze bu tablo çıkarken kulübün kendi içinde ekonomik sıkıntıları vardı. Bunlarla da boğuşuyorduk. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Ulusal Lisans Kurulu'na bize en az 10 günlük ek süre vermeleri konusunda dilekçe verdik. Bu dilekçeyi verirken, kulübümüzün yüklü olan borcunu ödediğini, bu manada önemli bir çalışma yaptığını göz önüne alarak Ulusal Lisans Kurulu'nun bize yardımcı olacağını düşündük. Yönetici arkadaşlarımızı aradık. Fakat ne dilekçemiz ne de arkadaşlarımızın girişimleri yetmedi” açıklamalarını yaptı.
FATİH TERİMİ DEVREYE SOKACAĞIM

TFF tarafından 3 puan silme cezası alacaklarını tahmin etmediklerini ve şaşırdıklarını belirten Sedat Sözlü “Olsa olsa transfer yasağı verirler diye düşündük. Bu kurumlar futbol kulüplerini koruması gerektiği yerde çabuk ceza veriyorlar. Aslında bizim buradaki iyi niyetimizi görüyorlardı. Bize yardımcı olup önümüzü açabilirlerdi. Ben az önce yine yetkili kurumlar ile görüştüm. Yönetimden girişim yaptığımız arkadaşlarımız da oldu. ‘Bu süreçte bize müsaade edin. Ben rakamı toplayıp yatıracağım' dedim. Birazdan Fatih Terim hocamı da arayacağım ve onu da devreye sokacağım” şeklinde konuştu.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.