comScore

Adalet Bakanlığı memur alımı başvuruları ne zaman? Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları ne? (Adalet Bakanlığı memur alımı 2018 haberleri)

18 Mayıs 2018, Cuma 15:51
Adalet Bakanlığı memur alımı başvuruları ne zaman? Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları ne? (Adalet Bakanlığı memur alımı 2018 haberleri)

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ve Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışacak 14.504 memur/personel alımı yapılacağı duyuruldu. Adalet Bakanlığı'nın memur ilanından sonra Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru tarihleri ve Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru zamanını merak edenler için Adalet Bakanlığı memur alımına dair bilinmesi gereken tüm detayları derledik. 

FutbolArena - Adalet Bakanlığı personel alımı ve Adalet Bakanlığı memur alımı konusunda Adalet Bakanlığı tarafından iş ilanı yayınlandı. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanının ardından memur olmak isteyen vatandaşlar Adalet Bakanlığı memur ilanı üzerine Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman ve Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartlarını internet ortamında araştırmaya başladı. Peki Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları ne? Adalet Bakanlığı personel/memur alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Adalet Bakanlığı memur alımı ilanına ve Adalet Bakanlığı memur ilamı başvurularıyla ilgili bilmeniz gereken detaylara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur/personel eksikliğini gidermek için Adalet Bakanlığı 14.504 kişilik kadroyla memur personel alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanın ardından Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları ve Adalet Bakanlığı memur alımı başvuruları ne zaman? sorularına yanıt arayan insanlar için Adalet Bakanlığı memur alımına dair bilmeniz gerekenleri derledik. 


Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru tarihleri


Aadalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilada 14.504 kadroluk memur alımı yapılacağı duyurulmasının ardından Adalet Bakanlığı memur alımı başvuruları ne zaman? sorularına yanıt arayanlar için başvuru tarihleri belli oldu. Başvuru yapacak adaylar, Başvurularına 21 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre, başvurular Haziran ayına devam edecektir. Sözleşmeli 200 Perosnel alımı ilanı için en geç 30 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılacak başvurular diğer Alımlar için 11 Haziran 2018 tarihine kadar devam edecek. 
 

Adalet Bakanlığı memur alımı başvuru şartları


Adalet Bakanlığı bünyesine katılmak isteyen memur adaylarının başvuru sırasında dikkat etmesi gereken bazı konular var. Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanın ardından 14.504 kadroluk memur alımı ilanına başvuracak olanların dikkatine! Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak ve 30 ve 35 yaşından büyük olmamak, Alım yapılacak kadrolar için belirtilen özel nitelikleri taşımak ve Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacaktır. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak... 

AYRINTILI BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"