comScore

Acun Ilıcalı'dan Fenerbahçe açıklaması

08 Kasım 2022, Salı 20:42
Acun Ilıcalı'dan Fenerbahçe açıklaması

Acun Ilıcalı, TV100'ün konuğu oldu. Ilıcalı iş hayatından futbola kadar gündeme dair birçok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Acun Ilıcalı, TV100'de Candaş Tolga Işık'ın "Az Önce Konuştum" programının konuğu oldu. 

"BÜTÜN KAZANDIĞIM PARAYLA KANAL SATIN ALDIM"
"Bazen aklım hayalim almıyor. TV8'i nasıl satın aldın diyorlar. 100 bölüm yapıyorum hepsi birinci. Yılda 100-140 bölüm yapıyorum. Hepsi birinci. Bu bölümlerden yapımcı olarak para kazanmayacak mıyız? Bunları yaptık. Hangi manyak gidip bütün kazandığı parayla kanal satın alır? Ben bütün kazandığım parayla gidip kanal aldım. TV8 son 5 yılda en çok kazanan iki kanaldan biri." 

"MECBUREN ZAM YAPTIK HAYALİM BU DEĞİLDİ"

Özür dileyerek anlatmak zorundayım. Şampiyonlar Ligi'ni aldık. Euro ile alıyorsun. Adamlarla euro ile anlaşıyorsun. Euro'nun çok ciddi artmasından dolayı zam yapmak zorunda kaldık. Hayalim bu değildi. Daha iyi fiyatlara vermekti. İşin eksiye dönme durumu oluşuyor bu şekilde. Önceliğim para kazanmak değil çünkü. Exxen, ekonomik dünyamda para kazanma önceliğim değil. Dijital dünyada çok önemli yeri almak istiyorum." 

"HULL CİTY'DE KÜSKÜN BİR SEYİRCİ VARDI"

Küskün bir seyirci vardı şehirde. Bu takım eski Premier Lig takımı. Yıllar içerisinde seyirci küsmüş. Benden önceki takım sahibiyle ilişki kopmuş. Benim geldiğim dönem böyle bir dönemdi. Bir şekilde iletişim kurabildim seyirciyle. Kendimi şehre kabul ettirebildim. Avrupa'da İngilizlerin bu kadar farklı olduğunu düşünmüyordum. Kuzey Avrupa bölümü. Kuzey Avrupa'da takım alınca hep tepkiyle karşılaşıyorsun. 

"YABANCI HAKEM GETİRİLMELİ"

Türkiye'de futbol üzerinden niye kaos yaşanıyor? Anlayamıyorum. Yunanistan da aynı durumda mesela. Adamlar bir çözüm bulmuş. Büyük takımların maçlarına yabancı hakem getiriyorlar. Acil tavsiye ediyorum. Elimden geldiğince dile getireceğim." Ben Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe haksız gol atıyorsa aşırı rahatsız olurum. Lehine haksız karar verilirse aşırı rahatsız olurum. Hiçbir takımın hakkı yenmesin. Böyle bir lig olsun. Güven kaybolduysa bu işin tek çözümü var. Yabancı hakem. 

"BEN SADECE FENERBAHÇE DEĞİL, GALATASARAY BEŞİKTAŞ VE TRABZONSPOR'DAN DA FUTBOLCU ALIYORDUM"

Fenerbahçe'ye bonservis kazandırmak için yapılan yorumlar. Hayatımda böyle saçma sapan şey görmedim. Ben Fenerbahçe'ye zaten destek oluyorum. İstedikleri zaman ben buradayım. Başkanımız bennden ne rica etse hepsini yaptım. Kanalda kampanya yaptım. Ötesi var mı? Kanalın 3 gecesini Fenerbahçe'ye ayırdım. Fenerbahçe'den aldığım futbolcuların zaten değeri var. Bu değere sahipler zaten. Antalyaspor'dan futbolcu aldım. Galatasaray'dan futbolcu alıyordum. Trabzonspor'dan da futbolcu istedim. Beşiktaş'tan da. Kouassi'yi istedik. Son gün bizden kaynaklanan durumdan dolayı işlemler yetişmedi. Sevgili Trabzonlu yöneticilerle aramız iyi. Türkiye'de işbirliği yapmayacağım takım yok. Babel'i alıyordum. Galatasaray'ın hocası değişti. Yeni hoca Babel'i oynatacağım dedi. Sevgili başkana teklifimizi yaptık. Sıcak baktılar. Beşiktaş'ta da aynı şeyler oldu. Ben zaten Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe'ye destek oluyorum. İnsanlar bu yüzden antipati besekleyecekse yapacak bir şeyim yok. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!