comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Aboubakar ne iş yapar?'

16 Ekim 2016, Pazar 13:19
'Aboubakar ne iş yapar?'

Beşiktaş'ın Kamerunlu golcüsü henüz gol atamadı. Her atamadığı gol sonrası akıllara Gomez geliyor. Milliyet Yazarı Bilal Meşe, “Aboubakar ne iş yapar?” diye sordu.

FutbolArena - Aboubakar, Kayserispor maçında net bir gol fırsatını değerlendiremedi. Kale dibinden topu Kayserispor kalecisine nişanladı. Oyuncu henüz Beşiktaş'ta golle tanışamadı. Durum böyle olunca sert eleştiriler ve sorular da gelmeye başladı. 

Bu eleştirilerden biri de Milliyet Yazarı Bilal Meşe'ye ait. Meşe, yazısında “Aboubakar ne iş yapar!” diye sordu.
İşte o yazı:

“Aboubakar, ne iş yapar merak ediyorum doğrusu? Adam forvet mi, yoksa değil mi? Henüz bir teşhis koyamadık! Topla iyi, rakip savunmayı karıştırıyor, ne var ki asıl işini unutuyor! Alın Rizespor maçı, en az üç net pozisyonu var, golü yok! Kayserispor maçı, 34. dakika, kaleci ile burun buruna, nereye vursa gol, yook, o kaleciye nişanlıyor! Beceriksiz mi, yoksa şanssız mı, anlayan varsa beri gelsin!

Haaa şu olabilir, psikolojik. Kaçırdıkça baskı altına giriyor, telaş ve stres beraberinde geliyor. Olsa olsa bu olur ancak! Aboubakar konusunda sanırım Şenol Güneş hoca da sıkıntılı, o da, biz de! “

MALİYETİ

Beşiktaş, Gomez'in gidişinin ardından Aboubakar'ı Porto'dan 2.3 milyon Euro vererek kiraladı. Kamerunlu'nun siyah beyazlı takımdan aldığı garanti ücretse 3,3 milyon Euro.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.