comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Aboubakar, Beşiktaş'taki hedefini açıkladı

13 Şubat 2017, Pazartesi 23:10
Aboubakar, Beşiktaş'taki hedefini açıkladı

Kamerunlu golcü, yeni hedefinin Süper Lig şampiyonluğu olduğunu dile getirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Beşiktaş'ın Afrika Uluslar Kupası'na göndererek mahrum kaldığı Vincent Aboubakar, 3 haftanın ardından Türkiye'ye şampiyon olarak geri döndü.
 

Vincent Aboubakar'dan Beşiktaş ve Afrika Uluslar Kupası açıklamaları


Beşiktaş'a geri döndüğü ilk maçta golünü atan ancak mağlubiyete engel olamayan Kamerunlu golcü, yeni hedefinin Süper Lig şampiyonluğu olduğunu dile getirdi.

İşte BJK TV'ye konuşan Vincent Abouabakar'ın açıklamarı:
“Aslına bakarsanız turnuva başlamadan önce pek çok kişiye sorsanız bizim şampiyonluğumuza olanak vermezlerdi. Buna pek inanmazlardı ama biz kendimize inanıyorduk. Zaten o inançla, o dayanışmayla, o güçle şampiyonluğa ulaştık ve ortaya gerçekten muhteşem bir iş çıktı. Hepimizi gururlandıran bir iş çıktı. Biz ve ailelerimiz çok mutlu oldu. Beşiktaş'taki takım arkadaşlarım benim adıma çok mutlu oldu. Ben gerçekten yürekten bunu hissettim. Bu açıdan da çok önemliydi. Öyle bir durum oldu ki burada yaptığım çalışmalar ve orada yaptığım çalışmalar bunların hepsi bir araya geldi ve bunun meyvelerini topladık. Ama özellikle takım arkadaşlarımın buradaki tepki, bana verdikleri destek benim için çok önemliydi. beni gerçekten derinden etkiledi."

'EN ÖNEMLİSİ BEŞİKTAŞ İLE ŞAMPİYONLUK'

"Şampiyonluk çok özel bir andı. Her futbolcunun yaşamak istediği bir andı. Beni çok mutlu etti. Bizi destekleyen insanları ve ailelerimizi çok mutlu etti. Orada hep birlikte bunun mutluluğunu yaşadık ama ısrarla şunu söylemek istiyorum. Burada en önemlisi Beşiktaş. Benim için en önemlisi burada şampiyonluklar kazanmak, burada kupalar kaldırmak. Tabii bunun verdiği moral ve özgüven benim için çok önemli. Umarım bunun katkısını hep birlikte yaşayacağız."

'HER MAÇI KAZANMALIYIZ'

"Şu an iki kulvarda devam ediyoruz. İkisi de bizim için çok önemli. Seviyemizi yükseltmeye çalışıyoruz. İsrail'de oynayamayacağım ama takım arkadaşlarıma elimden geldiği kadar destek vermeye çalışıyorum. Onlara maç hazırlığında yardımcı olmaya çalışıyorum. Her maç bizim için çok önemli. Maç maç gideceğiz. Çıktığımız her maçı kazanmaya çalışacağız."

'TARAFTARLARA MİNNETTARIM'

"Tarafrarlarımıza hem turnuva boyunca bana verdikleri destek, hem turnuvadan döndükten sonra beni burada karşılama biçimleri, bana gösterdikleri sıcaklık beni gerçekten derinden ve yürekten etkiledi. Onların hepsi benim için çok değerli. Destekleri için onlara minnettarım.”

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"