comScore

Abisini kovdular, kardeşini göreve getirdiler

15 Ağustos 2017, Salı 19:44
Abisini kovdular, kardeşini göreve getirdiler

Bolivya'nın The Strongest takımında ilginç bir teknik direktör değişikliği oldu.

FutbolArena Dış Haberler - Bolivya'nın Bolivar ile birlikte en köklü kulübü olan The Strongest'te teknik adam değişikliğinde ilginç bir tesadüf yaşandı.

CESAR FARİAS İLE YOLLAR AYRILDI
Ülkede açılış ligi anlamı taşıyan Apertura'da şampiyonluğu Bolivar'a kaptırdıktan sonra Güney Amerika'da kulüpler düzeyinde en önemli turnuva olan Libertadores Kupası'na da son 16 turunda veda eden The Strongest'te Venezuela'lı çalıştırıcı Cesar Farias ile yollar ayrıldı.

ÖZ KARDEŞİ DANİEL FARİAS GÖREVİ DEVRALDI

The Strongest yöneticileri Cesar Farias'ın yerine takımın başına proje takımı yaratmayı düşündüklerinden öz kardeşi Daniel Farias'ı getirdiler. Kulüp başkanı Cesar Salinas'ta anlaşmanın ardından yaptığı açıklama da; ‘'Cesar, kardeşi Daniel'e şampiyon olmuş, Libertadores'te son 16 görmüş, hazır bir takım bıraktı. Abisinin bıraktığı mirası en iyi şekilde yürüteceğinden şüphem yok'' dedi.

The Strongest, Daniel Farias ile 2017 yılı sonuna kadar sözleşme imzalarken, ortaya da bir başka detay daha çıktı. Kimilerine göre Daniel Farias'ın bu görevi kabul etmesi abisine karşı bir ihanet olarak yorumlanırken, bu sene içerisinde genç çalıştırıcı abisinin sahibi olduğu ülkesinin Zulia takımında görev yaparak, ismini duyurmuştu.

69 MAÇTA 39 GALİBİYET ELDE ETTİ

Öte yandan Cesar Farias, The Strongest'ten ayrılırken önemli sayılar tutturdu. Daha önce Venezuela Milli Takımında da 4 yıllık deneyime sahip olan başarılı hoca, 2016'de Bolivya'da Açılış Ligi (Apertura) ve Kapanış Ligi (Clausura) finalistlerini karşı karşıya getiren maçta mutlu sona ulaşmıştı. 

Cesar Farias, The Strongest'le 69 maçta 39 galibiyet, 17 beraberlik, 13 mağlubiyetlik performans sergiledi.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.