comScore

Abdullah Yılmaz'dan MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'na cevap

18 Şubat 2018, Pazar 01:03
Abdullah Yılmaz'dan MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'na cevap

MHK Başkanı tarafından tehdit edildiğini açıklayarak bu sebeple hakemliği bıraktığını belirten Abdullah Yılmaz, PFDK'ya sevk edilmesiyle ilgili konuştu. 

FutbolArena - MHK Başkanı Yusuf Namoğlu tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle hakemliği bıraktığını açıklayan Abdullah Yılmaz olayın perde arkası hakkında açıklamalarda bulundu. Beyaz TV'ye bağlanan Abdullah Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

"HANGİ GEREKÇESİYLE PFDK'YA SEVK EDİYORLAR?"
İstifamdan sonra MHK tarafından resmi açıklama yapıldı. Tehdit edilerek istifa etmiş bir hakemi hangi gerekçelerle PFDK'ya sevk ediyorlar? Resmi olarak hakem işleri müdürlüğüne istifa dilekçemi gönderdim. Kısa bir süre sonra kamuoyu ile paylaştım. Süreç bu şekilde işledi. 

"HİÇBİR ŞEKİLDE BUNA MARUZ KALMADIM"

Perşembe sabahı tebligatı aldık. Aynı gün 13:10 civarı MHK Başkanı tarafından arandım. Bunun üzerine bana uçak bileti verildi ve İstanbul'a gelmem söylendi. İstanbul üzerinden İzmir'e uçmamı, önce birlikte konuşacağımızı söylediler. Ben de tamam dedim. MHK Başkanıyla görüştük. Konuşma üslubu argoca ve karşısındaki aşağılar nitelikteydi. Ben 22 yıldır bu işi yapıyorum. Belki de 22 MHK Başkanıyla çalıştım. Hiçbir zaman bu şekilde aranarak tehditvari konuşmalara maruz kalmadım. 

"GELECEĞİNİ BU MAÇA GÖRE ŞEKİLLENDİRECEĞİM DEDİ"

MHK Başkanı bana bağırarak "Bu müsabaka yönetimine bakacağım, sana MHK üyesini göndereceğim, allemi Cihan olsan bir daha maç alamazsın, kimse sana maç alamaz. Senin geleceğini bu maçtan sonra şekillendireceğim dedi. Bir hakeme hiçbir şekilde performans duygusu ve gelişimini konuşmadan, sizin kariyerinizi bu maça göre şekillendireceğim, bunu göndereceğim denmesi ne demek? 
 

Abdullah Yılmaz kimdir? Kaç yaşında


6 Mayıs 1978 doğumlu Abdullah Yılmaz 39 yaşında. Tecrübeli hakem, hakemlik mesleğinin yanı sıra öğretmenlik yapıyor. 

Bu sezon sadece Türkiye Kupası ve Spor Toto 1. Lig maçlarını yöneten Abdullah Yılmaz, geçen sezon da Spor Toto 2. Lig, Spor Toto 1. Lig ve Türkiye Kupası maçlarını yönetebilmişti. 

Abdullah Yılmaz geçmişte özellikle 2009-2014 yılları arasında çok sayıda Süper Lig maçına çıkmıştı.

Türkiye Alt Ligler Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.