comScore

FutbolArena TV

Abdullah Avcı: "Bratislava kendi evinde dominant oynayan bir takım"

18 Eylül 2019, Çarşamba 20:38

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptaki ilk maçında deplasmanda Slovan Bratislava ile karşılaşacak. Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve kaleci Karius basın toplantısında açıklamalarda bulundu.


Beşiktaş'ın devamlı alışkın olduğu, benim için de son 5 senedir Şampiyonlar Ligi playoff'u, bazen grup, bazen grup öncesinde burada olmak gelişim açısından önemli diye düşünüyorum. Son 5-6 seneye baktığımızda Beşiktaş, UEFA'da ülke puanını en üst seviyeye çıkaran işlere imza attı. İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Oyuncu grubumuz odaklandı. Çalıştık ve rakiple ilgili analizleri sunduk, pratiklerini yaptık. Umuyorum bunun karşılığını sahada alırız.

"3 OYUNCU ÜZERİNDEN DEĞİŞİKLİK OLACAK"

Atiba uzun süre takımdan ayrıydı. Geçen hafta başında takımla çalışmalara başladı. 25 dakika açısından kullanmamız gerekiyordu. Gazişehir maçında 35 dakikaya çıkardık. Yarın da bu sürede değerlendirme niyetindeyiz. Rotasyon benim üstüme yapışılan bir kelime. 3 oyuncu üzerinden değişiklik olacak. Geri kalan aynı devam edecek.

"TOPA DAHA FAZLA SAHİP OLACAĞIZ"

Hücum ve savunmayı doğru yapabilmek, hatta topun dışarıda ve havada olduğu bölümü bile hesaplamamız gerekiyor. Slovan Bratislava maçında rakipten daha fazla topa sahip olacağımızı düşünüyoruz.

"PAS OYUNU BEĞENİLMİYORSA HANGİ OYUN BEĞENİLİYOR?"

Abdullah Avcı basın toplantısında "Pas oyununuz eleştiriliyor. Ne söylemek istersiniz?" yönündeki soruya, 5 sene önce bekleyerek oynuyorduk, o eleştiriliyordu. Bugün pas oyunu eleştiriliyor. Ülkemizde pas oyunu eleştiriliyorsa hangi oyun beğeniliyor? Bilgim yok fazla." şeklinde yanıt verdi.

Beşiktaş Videoları