comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı'dan transfer yorumu

05 Ocak 2017, Perşembe 21:08
Abdullah Avcı'dan transfer yorumu

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Egemen Korkmaz ve İrfan Can transferlerini yorumladı.

FutbolArena - Süper Lig'in ilk devresini lider tamamlayan Medipol Başakşehir devre arasında FC Wil takımından Egemen Korkmaz'ı ve Gençlerbirliği'nden genç yetenek İrfan Can Kahveci'yi renklerine katmıştı.


Abdullah Avcı, Egemen Korkmaz ve İrfan Can Kahveci transferleri için ne dedi?


Bu iki transfer hakkında konuşan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Egemen ve İrfan son derece uyumlu, adaptasyonları da iyi. Egemen, Türk futbolunun önemli oyuncularından bir tanesi. A Milli Takım'da beraber çalışmıştık. Hem rekabet, hem kalite, hem de kupadaki hedefler açısından bu transferler önemli. İrfan da Türk futboluna gelecekte sunmamız gereken oyunculardan. Bölgesel olarak bir sıkıntımız yok. Kulübün bütçesine, istediğimiz bölgeye uygun oyuncu konusunda çalışıyoruz. Bulursak kadroya katabiliriz. Transfer yapabiliriz de yapmayabiliriz de. Şu an yokmuş gibi hareket ediyoruz. Kısa sürede istediğimiz 2 oyuncuyu aldık." ifadelerini kullandı.


Medipol Başakşehir 2. devreye hazırlanıyor


Ligin 2. yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren liderde Abdullah Avcı çalışmaları da yorumladı ve "Antrenman temposu genellikle kamplarda yüksek olur, bizde de yüksek. Keyifli bir şekilde devam ediyor, umarım ligde de aynı şekilde devam eder. Ayın 10'una kadar buradayız. Şu anda 5. antrenmanı yapıyoruz. Pazar günü Arnavutluk takımı ile bir hazırlık maçı yapacağız ve salı günü İstanbul'a döneceğiz. Cumartesi 17. haftayı oynayacağız." şeklinde konuştu.


Abdullah Avcı'dan şampiyonluk ve Türkiye Kupası yorumu


Şampiyonluk yolunda rakiplerinden saygı gördüklerini belirten Avcı, "Biz de onlara yıllardır saygı gösteriyoruz. Bizim için harika bir sezonu bitirdik. Böyle bir hikayemiz yok. Parça parça gidiyoruz, bütün resme bakmıyoruz. Bu resim bizi nereye götürecek, bakacağız. 27 ve 28. haftada bu yarışın içinde olacak mıyız? Bu heyecanı oraya kadar yaşayacak mıyız? Eğer bunu yaşarsak ondan sonrasını bilemem ama şu an itibarıyla harika bir durumu hafta hafta zenginleştirmeye çalışıyoruz. Kulüp tarihi için kupa da önemli hedeflerden bir tanesidir. Gruptan çıkmayı garantiledik, gruptaki 2 maçı saymazsak, 5 maç sonra final oynama şansımız var." yorumunda bulundu.
 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)