comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı'dan Samuel Eto'o transferi ve Mitrovic açıklaması

07 Ocak 2017, Cumartesi 21:01
Abdullah Avcı'dan Samuel Eto'o transferi ve Mitrovic açıklaması

Samuel Eto'o'yu hiçbir zaman istemediklerini duyuran Abdullah Avcı, şu anda transferi durduklarınnı ifade etti.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını lider olarak bitiren Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, NTV Spor'da açıklamalarda bulundu.
 

Medipol Başakşehir transfer yapacak mı?


Samuel Eto'o'yu hiçbir zaman istemediklerini duyuran Abdullah Avcı, şu anda transferi durduklarınnı ifade etti.

'İRFAN KAHVECİ'Yİ AVRUPA'YA SATACAĞIZ'
"Sakatımız yok gibi bir şey. İki yeni transferimiz var. Şu ana kadar 7 idman yaptık. Oyuncular antrenman iştahı da çok iyi. Gençlerbirliği hocalarına teşekkür ederiz. Bizim de amacımız İrfan Can Kahveci'yi geliştirip Avrupa kulüplerine satmak. Oyuncuları yaşam tarzı olarak da geliştirmeye çalışıyoruz. Bunun için Zihinsel Gelişim departmanı oluşturduk.

'EGEMEN KORKMAZ SOL AYAKLI STOPER'

"Egemen Korkmaz kazanan karakterli bir oyuncu. Sol ayaklı stoper bulmak kolay değil. Şu anda 2 tane sol ayaklı stoperimiz var. Bizim amacımız +1'di. Geçen sezon 4. olmuştuk, bu sezon 3. olmaktı amacımız. Kupada final oynamak bizim için hedeflerden birisi."
 

Medipol Başakşehir Samuel Eto'o'yu transfer edecek mi?


"Eto'o bizim çok gündemimizde olmadı. Ama Eto'o çok kaliteli bir oyuncu. Bize karşı oynadığı maçları da hiç boş geçmiyor! Bizim Eto'o için bir tasarrufumuz olmadı. Takıma hafif dokunuşlar yapıyoruz. Bizi bu noktaya getiren oyuncularım da benim için çok değerli. Bütçemize, sistemimize, bölgesine uygun oyuncu varsa transfer yaparız. Ama şu an için transferde durduk gibi görünüyor. Bize gelmek isteyen oyuncu çok. Ben de oyuncu olsam ben de Başakşehir'e gelmek isterdim." 

BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE YORUMLARI

"Geçen sezon Beşiktaş'ta kimin oynayacağını sayabiliyordun ama bu sezon sirkülasyon çok fazla, sayamıyorsun. Bazen oyun değil oyuncu kalitesiyle kazanırsın. Büyük takımlar oyuncuyla kazanabiliyor. Biz oyun kalitesiyle kazanmalıyız. Fenerbahçe'nin saygı duyduğum bir hocası var. Çok gerçekçi, samimi konuşuyor. Ülkeyi tanıyarak doğru oyunu oynatıyor.

BEŞİKTAŞ'IN MİTROVİC TRANSFERİ

"Mitrovic ayağı düzgün bir oyuncu. Hamleli bir oyuncu. Beşiktaş önde oynayan takım olduğundan Mitrovic'i düşündü sanırım."

KULÜPLERE ÖNERİLER

"Genç oyuncuların hayata bakışını, vizyonunu geliştirmeliyiz. Yabancı dilini geliştirmeliyiz. Bunun için departman oluşturduk Kupa almak her şey değildir. Kupa alıp kulübü borçlandırmayı doğru bulmuyorum."

EDİN VİSCA - SEVİLLA İTİRAFI

"Ben Edin Visca için sezon başında Sevilla'dan gelen teklifi görünce hemen 'satalım' dedim. Başkanımız farklı düşündü. Edin Visca da Sevilla'da bizde kazandığının 3 katını kazanacaktı ama o da takımda kalmak istedi."
 

Abdullah Avcı Medipol Başakşehir'den ayrılacak mı?


"Benim ligim her zaman Almanya Ligi olmuştur. Orayı çok örnek alırım. Yurt içinden teklifler aldım, büyük takımlardan. Ama ben vefayı iyi bilirim. Birlikte yola çıktığım insanları bırakmadım. Burada olmaktan çok mutluyum. Çok fazla ortada olan, 24 saat konuşulan bir adam da olmak istemiyorum açıkçası."

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)