comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı: ''Bu sonuç bize yakışmadı''

12 Şubat 2017, Pazar 16:38
Abdullah Avcı: ''Bu sonuç bize yakışmadı''

Kasımpaşa'a karşısında beklenmedik bir mağlubiyet alan Medipol Başakşehir'de Abdullah Avcı karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Kasımpaşa mücadelesi sonrasında “Belki atacağımız bir gol geri dönmemizi sağlayacaktı. Baktığımızda bu sonuç yakışmadı” dedi.

Kasımpaşa'yı aldıkları galibiyetten ötürü kutlayan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı "Rakibin bize karşı bekleyerek oynayacağını biliyorduk. Onların blokları arasında çok fazla boşluklar vardı. Bunları doğru kullanmalıydık. Yediğimiz 3. gole kadar bütün opsiyonları denedik, oyunun içinde olduk. 3. bölgede çalıştıklarımızı yaptık. Ama az şut, doğru orta yapamama, dönene topları kullanamamak, oyun içindeki eksiklerimiz oldu. Belki atacağımız bir gol geri dönmemizi sağlayacaktı ama bunu da yapamadık. Rakibimiz gelişen bir takım. Baktığımızda sonuç şu anlamda yakışmadı. Ama bu oyun içinde böyle senaryolar çıkıyor. Bu olayı bugün kapatıp gelecek haftaya bakacağız" dedi.
''TEK SUÇLU HAKEMLER DEĞİL''

Son haftalardaki hakemlerin kötü performansınada değinen Abdullah Avcı "Oyunun tek suçlusu hakemler değil. Bu oyunu hakemler üzerinden konuşursak gelişemeyiz. Bizler, medya, yöneticiler ve herkes böyle olmasının sebebidir. Aslında geliştirilmesi gereken başka şeyler var ama bazen sözlerimiz başka yere çekilebiliyor." dedi.

Rakipleri tarafından saygı ile karşılandıklarını belirten Abdullah Avcı "Çok fazla saygı görüyoruz. Bu şampiyonluk kadar değerli. Kimseye de saygısızlık yapmıyoruz. Kendimizi geliştirip yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)