comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı: 'Beceri eksiğimiz var'

18 Şubat 2017, Cumartesi 19:51
Abdullah Avcı: 'Beceri eksiğimiz var'

Abdullah Avcı, Gaziantepspor maçı sonrasında beceri eksikleri olduğunu vurguladı.

FutbolArena - Süper Lig'in 21. haftasında sahasında lig sonuncusu Gaziantepspor'u ağırlayan ve rakibiyle 0-0 berabere kalan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı maçın ardından açıklamalarda bulundu.


Abdullah Avcı: "Kalan 13 haftada en az hatayı yapmalıyız"


Gol yollarında beceri eksiği yaşadıklarına değinen Avcı “Özellikle rakibin 1. ve 2. bölgede beklediği oyuna hazırlıklıydık. 7 tane opsiyon çalıştık. 3. bölgeye kadar bütün opsiyonları kullandık. 26 şut atıp 30'dan fazla orta yapmışız. Bu noktadan sonra artık becerinin devreye girmesi gerekir. İlk yarının son bölümünde ve ikinci yarının son bölümünde rakip de bizi cezalandırabilirdi. Bunun önüne geçmek için erken gol bulmamız gerekiyor. Burada biraz daha hareketli olmamız gerekiyordu. Rakip iyi mücadele etti, onları tebrik ediyoruz. Bu kadar şut atıp, bu kadar orta yapıyorsak, eksiklerimizi görerek 1 puanı cebimize koymalıyız. İkinci yarı itibariyle zor maçlar başlıyor. Önümüzdeki 13 haftada en az hatayı yaparak hareket etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Abdullah Avcı, rakiplerinin de son bölümde kendilerini cezalandırabileceğini de dile getirdi, Avcı "Oyun içinde iyi mi oynadık, kötü mü oynadık diye düşünürsünüz. Çalıştığımızı oynadık ancak beceri devreye giremedi. Ancak oyunun son bölümlerinde rakip de bizi cezalandırabilirdi. Böyle baktığımızda da kazanılan 1 puan olarak düşünebiliriz" dedi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)