comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı, Başakşehir'i geliştiriyor

02 Şubat 2017, Perşembe 19:45
Abdullah Avcı, Başakşehir'i geliştiriyor

Geçen sezon Süper Lig'i 4. sırada bitiren Medipol Başakşehir bu sezon gelişme kaydetmeye devam ediyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'in en istikrarlı takımlarından biri olan Medipol Başakşehir, hem puan sıralamasında yükseliyor, hem de mali olarak güçleniyor. 

BAŞAKŞEHİR'DEN 9 PUANLIK YÜKSELİŞ
Son iki sezonu Süper Lig'de 4. sırada bitiren Medipol Başakşehir bu sezon 19. hafta itibariyle 2. sırada yer alırken 9 puanlık bir yükseliş yaşadı. 

Geçen sezon 19. haftada 33 puanla 4. sırada bulunan Medipol Başakşehir bu sezon aynı haftada 42 puana sahip ve ligde 2. sırada yer alıyorlar.

KASA GÜÇLÜ, KADRO ZENGİN...

Diğer Anadolu takımlarının aksine mali olarak da güçlü durumda bulunan Medipol Başakşehir, devre arasında Galatasaray'dan sonra en yüksek bonservis harcamasını da yapan takım oldu ve 4.750 milyon euro harcadı. 

Schalke'den Caicara'yı 3 milyon euro karşılığında transfer eden Başakşehir, İrfan Can Kahveci'yi de Gençlerbirliği'nden 1.750 milyon euro karşılığında transfer etti.

Başakşehir ayrıca yıllık 2.250 milyon euroluk maaş ile Emmanuel Adebayor gibi bir yıldızı da kadrosuna katmayı başardı.

27 kişilik zengin kadrosuyla yoluna devam eden Medipol Başakşehir, Sokol Cikalleshi'yi Akhisar Belediyespor'a, Cenk Ahmet'i Alanyaspor, Cheikhou Dieng'i Avusturya Ligi'ne, Rotman'ı da Kayserispor'a kiralamıştı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)