comScore

ABD Suriye'yi neden vuruyor? (Suriye vurulma anı)

17 Nisan 2018, Salı 15:30

ABD Suriye'yi neden vuruyor araması internette en çok merak edilen konu oldu. ABD Suriye vurma anı ve ABD'nin Suriye'yi neden vurduğuna dair merak edilen sorunun yanıtını veriyoruz. Amerika Suriye savaşı çıktı mı? ABD Suriye son haberler burada.

ABD Suriye son dakika haberlerini sizler için derledik. ABD Suriye'yi neden vuruyor sorusunun yanıtı haberimizde. Amerika Suriye vurma anı en çok aratılan içerik olurken, ABD'nın Suriye'yi neden vurduğu merak ediliyordu. ABD, Fransa ve İngiltere ile birlikte Suriye'ye karşı operasyon düzenledi. ABD Suriye savaşı çıkacak mı? Rusya ABD'nin saldırısı sonrası ne yapacak? ABD Suriye arasında son durum ne?
 

ABD Suriye'yi neden vurdu? (Suriye vurulma anı izle)


Amerika'nın Suriye'yi vurma gerekçesi internette en çok aratılan konuların başında geliyor. Peki ABD Suriye'yi neden vurdu? Suriye'de uzun yıllardır devam eden iç savaş sonrası Devlet Başkanı Esad'ın geçtiğimiz haftalarda kimyasal silah kullandığı iddiası dünyada tepki çekti. Bu iddia sonrası Amerika yanına Fransa ve İngiltere'yi alarak Suriye'ye bir operasyon gerçekleştirdi. Suriye'de belirlenen noktalar füzelerle vuruldu. Suriye kaynakları ise kimyasal silah kullanıldığı iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.


 

Rusya Amerika savaşacak mı? Rusya Amerika açıklaması geldi


Rusya lideri Vladimir Putin, "Saldırıyı en sert şekilde kınıyoruz. İlişkilerde yıkıcı etki yaratacaktır" dedi. Putin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) acil toplantıya çağırdı. Rusya ABD Büyükelçisi Anatoly Antonov da bir açıklama yaparak, "Bu saldırı karşılıksız kalmayacak" dedi. 
Büyükelçiliğin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Önceden planlanmış bir senaryo ortaya kondu. Yeniden, tehdit ediliyoruz. Bu tür eylemlerin sonuçsuz kalmayacağı konusunda uyarmıştık. Bütün sorumluluk Washington, Londra ve Paris'e aittir."

FutbolArena haber turu (19 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.