comScore

A Milli Takım gol atmayı unuttu! Rekor kırdık

20 Kasım 2018, Salı 22:39
A Milli Takım gol atmayı unuttu! Rekor kırdık

Türkiye A Milli Takımı, Ukrayna ile oynanan hazırlık maçında gol hasretini 4 maça çıkarak bu konuda son 15 yılın rekorunu kırdı.

FutbolArena Detay - Türkiye hazırlık maçında konuk ettiği Ukrayna ile 0-0 berabere kaldı. A Milli Takım teknik direktörü Mircea Lucescu ile düşüşe geçen performansımız kötü bir rekorla taçlandırıldı. Türkiye A Milli Takımı, Ukrayna ile oynanan hazırlık maçında gol hasretini 4 maça çıkarak bu konuda son 15 yılın rekorunu kırdı.
 

Milli takım kaç maçtır gol atamıyor?


Türkiye son 4 maçta rakip fileleri havalandırmayı başaramadı. Adeta gol atmayı unutan millilerimiz, son olarak 10 Eylül'de İsveç'i 3-2 mağlup ettiğimiz maçta çizgiyi geçmeyi başarmıştı. O tarihten sonra Bosna Hersek ve Ukrayna ile 0-0 berabere kalan A Milli Takım, Rusya'ya 2-0, İsveç'e ise 1-0 mağlup oldu.

SON 15 YILIN REKORUNU KIRDIK
Gol hasretimiz 360 dakikaya çıkarken bu seri aynı zamanda son 15 yılın rekoru olarak tarihe geçti. Türkiye bundan önceki en kötü serisini 2003 yılında yaşamış ve 3 maç üst üste gol atamamıştı. Millileri söz konusu tarihte Ukrayna, İngiltere ve Çek Cumhuriyeti karşısında gol sevinci yaşayamamıştı.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)